BonAir
بن ایر

وزیر میراث فرهنگی، گردشگردی و صنایع دستی تاكید كرد:

جای خالی بازار متمركز صنایع دستی در تهران

جای خالی بازار متمركز صنایع دستی در تهران

به گزارش بن ایر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح كرد: كالای ایرانی همچون صنایع دستی تولید داخل علاوه بر زیبایی از اصالت هم برخوردار می باشد و پشتیبانی از صنایع دستی ایرانی به شكلی پشتیبانی از هویت هم بشمار می رود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر مونسان با حضور در کارخانه جهان کریستال واقع در شهرک صنعتی شمس آباد از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولیدات کارخانه قرار گرفت.
او از سالن های تولید، تراش، دکور و تزیین، بسته بندی و سندپلاست در این کارخانه بازدید کرد و ضمن گفتگو با کارگران بخش های مختلف این کارخانه، بر پشتیبانی از کالای ایرانی در سال جهش تولید تاکید کرد.
مونسان همینطور خواهان حمایت همه جانبه از تولید کالای ایرانی شد و با اشاره به زیبایی های کالای ایرانی و نقش کارگران در رونق اقتصادی، تقویت پشتیبانی از کالای ایرانی را ضروری دانست.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست با مدیرعامل و مدیران کارخانه جهان کریستال به تشریح راهکارهای توسعه فروش و صادرات صنایع دستی ایرانی همچون کریستال پرداخت و با اشاره به اینکه «کالای ایرانی از زیبایی خاصی برخوردار است»، اظهار داشت: در نظر گرفتن صنایع دستی بعنوان هدیه، یک فرهنگ در جامعه ما شناخته می شود، اما این فرهنگ باید تقویت شود.
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت صنایع دستی تولید داخل، اظهار نمود: هر واحد تولیدی صنایع دستی اگر بتواند قیمت تولیدات خویش را کنترل کند، بازار و مارکتینگ آن افزایش می یابد. نبود کنترل قیمت سبب محدود شدن مارکتینگ می شود که کاهش سهم کالای تولیدی در بازار و هم صادرات را به دنبال دارد.
مونسان با اشاره به اینکه توریستهای داخلی و خارجی باید بیشتر از پیش با صنایع دستی ایرانی آشنا گردند، اظهار داشت: جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در شهرهای مختلف همچون تهران خالی است. با ایجاد بازار متمرکز، گردشگران در چارچوب تورهای داخلی و خارجی در بازدید از این بازار ضمن آشنایی با صنایع دستی زیبا و فاخر ایرانی نسبت به خرید این محصولات هم اقدام خواهند کرد.1399/03/12
12:32:23
5.0 / 5
2504
تگهای خبر: توریست , تولید , خرید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵