BonAir
بن ایر

مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

۲اقامتگاه بوم گردی در سمنان افتتاح می شود

۲اقامتگاه بوم گردی در سمنان افتتاح می شود

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان بابیان اینكه در آینده نزدیك دو اقامتگاه بومگردی در سمنان افتتاح می شود، اظهار داشت: ۸۵ اقامتگاه بومگردی در استان وجود دارد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، مهدی جمال قبل از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی سمنان ضمن بیان اینکه طی یک سال قبل تأسیسات گردشگری این استان از ۶۵ به ۸۵ اقامتگاه بومگردی افزایش پیدا کرد، تصریح کرد: در آینده نزدیک دو اقامتگاه بومگردی در سمنان به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری از پروژه بهسازی سرای ترنج و سرای کاشیان در بافت تاریخی سمنان در دستور کار است، اضافه کرد: افتتاح خانه طاهریان از دیگر طرح اقامتگاهی در بافت تاریخی این منطقه است که بزودی تکمیل و بهره برداری می شود.
استانداردسازی تأسیسات گردشگری استان سمنان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان بابیان اینکه نوسانات قیمت در بازار از عوامل اصلی تأخیر در اجرا و تکمیل این پروژه بود، خاطرنشان کرد: توسعه و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی بعنوان یک سیاست جدی در جهت تقویت صنعت توریسم در استان دنبال می شود.
جمال با تاکید بر اینکه استانداردسازی خدمات تأسیسات گردشگری استان در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد، تصریح کرد: برای تحقق این هدف برنامه های آموزشی برای مدیران و عوامل اجرایی در اقامتگاه های بومگردی استان تدوین شده است.
وی بابیان اینکه ورود گردشگران به روستاها نباید سبب نابودی آن شود، خاطرنشان کرد: بنابراین میراث فرهنگی به دنبال توسعه استاندارد اقامتگاه های بومگردی و حفظ تعادل در ایجاد اقامتگاه های استان است.

1399/04/03
15:34:26
5.0 / 5
2706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳