BonAir
بن ایر

آمار رسمی صدمه های كرونا به گردشگری

آمار رسمی صدمه های كرونا به گردشگری

با آغاز مجدد فعالیتهای گردشگری در تعداد رو به افرایشی از كشورهای جهان، سازمان جهانی گردشگری اطلاعات جدیدی درباره تاثیرات منفی بحران جهانی كرونا بر این صنعت منتشر نمود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، بعد از چند ماه وقفه بی سابقه در صنعت توریسم، سازمان جهانی گردشگری گزارش داده که فعالیتهای گردشگری بخصوص در مقاصد واقع در نیم کره شمالی زمین باردیگر شروع شده، با این وجود محدویت های سفر در خیلی از کشورها پابرجا می باشد و صنعت توریسم همچنان همچون صنایعی است که بیشترین صدمه ها را به جهت شیوع کرونا متحمل شده است.
کاهش تدریجی محدودیت های سفر در بعضی کشورها، شروع به کار باردیگر برخی سفرهای بین المللی و افزایش امنیت و پیروی از پروتکل های بهداشتی همچون اقداماتی است که دولت ها برای از سرگیری فعالیت گردشگری خود اتخاذ نموده اند.
«زوراب پولولیکاشویلی»، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در اینباره اظهار داشت: «سقوط ناگهانی و گسترده شمار گردشگران مشاغل و اقتصاد را تهدید می کند، ازاین رو در اولویت قرار دادن آغاز باردیگر گردشگری و مدیریت مسئولانه آن امری حیاتی است».
در حالیکه ماه آوریل بر مبنای روال سال های گذشته باید یکی از پررونق ترین بازه های زمانی برای گردشگری باشد، اعمال محدودیت های سفر، باعث کاهش ۹۷ درصدی ورود گردشگران بین المللی در سرتاسر جهان شد. این عدد در ماه مارس ۵۵ درصد بود و در فاصله زمانی ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰ (چهار ماه نخست سال) شمار گردشگران بین المللی ۴۴ درصد نزول داشته که به معنای زیان ۱۹۵ میلیارد دلاری به درآمدهای گردشگری بین المللی است.


بر مبنای اطلاعات جدیدی که سازمان جهانی گردشگری درباره تاثیرات شیوع کرونا منتشر نموده، در چهار ماه نخست سالجاری میلادی (ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰) شمار گردشگران بین المللی در مقیاس جهانی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۸۰ میلیون کمتر بوده است.
بیشترین کاهش شمار گردشگران در این بازه زمانی با منفی ۵۱ درصد در منطقه آسیااقیانوسیه روی داده و بعد از آن اروپا (منفی ۴۴ درصد)، خاورمیانه (منفی ۴۰ درصد)، آمریکا (منفی ۳۶ درصد) و آفریقا (منفی ۳۵ درصد) را به ثب رسانده اند.
در حالیکه سال ۲۰۱۹، شمار گردشگران بین المللی با رشد ۴ درصدی به ۱.۵ میلیارد نفر رسیده بود، آمار چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ از متوسط کاهش ۴۴ درصدی شمار گردشگران بین المللی به جهت شیوع کرونا حکایت دارد.
منبع:

1399/04/05
21:04:07
5.0 / 5
2830
تگهای خبر: توریسم , سفر , كشور , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱