BonAir
بن ایر

معاون گردشگری خبر داد؛

تشدید نظارت بر حسن اجرای پروتكل های بهداشتی در تأسیسات گردشگری

تشدید نظارت بر حسن اجرای پروتكل های بهداشتی در تأسیسات گردشگری

به گزارش بن ایر ولی تیموری اظهار داشت: تشدید نظارت بر حسن اجرای پروتكل های بهداشتی در تاسیسات گردشگری با هدف اعتمادسازی نزد گردشگران با اعزام ناظران استانی انجام می شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: باتوجه به لزوم اعتمادسازی مجدد در بین اذهان عمومی در خصوص ارائه خدمات ایمن به گردشگران از طرف اجزا و مؤلفه های گوناگون زنجیره تامین خدمات گردشگری، با ارسال پروتکل ها و چک فهرست های نظارتی به کلیه ادارات کل استانی بمنظور نظارت دقیق بر اجرای مؤثر پروتکل های بهداشتی در تأسیسات گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه مبنای این نظارت ها، «دستورالعمل سفر هوشمند» یا (سفر همراه با سلامت)، تعیین شده است؛ اضافه کرد: این دستورالعمل از دو ماه گذشته بعد از تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به کلیه استان های کشور ابلاغ گردیده است و الان تشدید نظارت ها با هدف رعایت کلیه بندهای آن، سلامت هموطنان را در طول سفر تضمین خواهدنمود و اعتماد بیشتر مردم به فعالان گردشگری را به دنبال خواهد داشت.
تیموری در تشریح نحوه نظارت های مذکور اظهار داشت: نیاز است رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت همزمان از طرف گردشگران و خدمات دهندگان این حوزه انجام شود؛ بدین جهت تیم های نظارتی استانی و کشوری با همکاری تشکل های تخصصی، روند همکاری ذینفعان حوزه گردشگری، فعالین تأسیسات گردشگری و مسافران را در انجام پروتکل های بهداشتی، به صورت یکپارچه بازرسی می کنند. در این راستا بیش از ۱۱ هزار بازدید نظارتی نیز در طول یک ماه گذشته در سطح استانها انجام گرفته است.
معاون گردشگری با اشاره به اینکه حرکت سفرهای داخلی در قالب ضوابط بهداشتی تعیین شده، زمینه اعتمادسازی مجدد، بازگشایی مرزهای کشور و ورود توریستهای خارجی را فراهم خواهد آورد؛ اظهار نمود: چنانچه گردشگران و متولیان امر سفر هر کدام با رعایت پیوست های بهداشتی، زمینه سفری ایمن و مسئولانه را فراهم آورند؛ این اقدام می تواند سبب حیات ایمن و مسئولانه صنعت گردشگری کشور و رونق کسب و کارهای گردشگری شود.
تیموری با اعلان اینکه اقدامات مؤثر بمنظور تحریک تقاضا و برنامه ریزی سفر در روزهای کرونا نیز در دستور کار ادارات کل استانی قرار گرفته است؛ اشاره کرد: فعالیت مؤثر ادارات کل استانی همچون برگزاری تورهای آشناسازی بمنظور ایجاد جریان منظم و ضابطه مند سفرهای بهداشتی خصوصاً از طرف استان هایی که کمتر از مزایای سفر برخوردار هستند؛ می تواند ضمن توزیع سفر مانع از انباشتگی گردشگران در بعضی استانها شده و از احتمال افزایش شیوع ویروس کرونا جلوگیری و سفر به همراه سلامتی را به ارمغان آورد.


منبع:

1399/04/07
14:32:40
5.0 / 5
2684
تگهای خبر: تخصصی , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵