BonAir
بن ایر

پانته آ سیروس با مهر مطرح كرد؛

تلاش می كنم زندگی ایل بختیاری را معرفی كنم

تلاش می كنم زندگی ایل بختیاری را معرفی كنم

بازیگر نقش بانوی سردار با اظهار تأسف از اینكه در ایران به غیر از بختیاری ها كمتر كسی درباره شخصیت بی بی مریم اطلاع دارد اظهار داشت: تلاش دارم دلاوری ایل بختیاری را به مردم ایران معرفی كنم.


دریافت 23 MB
پانته آ سیروس بازیگر نقش بی بی مریم بختیاری در مجموعه تلویزیونی بانوی سردار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روزی که برای نقش بی بی مریم بختیاری انتخاب شدم هیچ چیزی از او نمی دانستم و هیچ گاه مانند امروز شرمنده نبودم البته قوت قلبی داشتم و آن اینکه متأسفانه هیچ کسی هیچ چیزی نمی دانست و زمانی که گفته شد این شخصیت چه کسی بوده متعجب شدم که چرا غیر از بختیاری ها هیچ کسی چیزی از او نمی داند. این سوال را باید از خودمان بپرسیم که چرا تنها زن سردار ایرانی را نمی شناسیم.
وی بعد از بازدید از موزه مشروطیت در استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ما فکر می نماییم خیلی مدرن هستیم یا دوست داریم به گذشته مان نگاه نماییم اما چرا درباره اسطوره های زن خودمان چیزی نمی دانیم؟ بدون اینکه جهت گیری نماییم یا بگوییم زن هستیم یا مرد و یا طرفدار زنان باشیم یا مردان بگردیم و پیدا نماییم که چرا چنین اسطوره هایی را نمی شناسیم.
سیروس که در تور آشناسازی استان چهارمحال و بختیاری شرکت کرده بود، افزود: من این شانس را داشتم که بی بی مریم را بشناسم و نقش او را بازی کنم با وجود اینکه چیزی از او نمی دانستم اما با کمک عوامل سریال و بختیاری ها و لرهایی که سر صحنه حضور پیدا می کردند اهتمام کردم به نقش نزدیک شوم.
چیزی که به من در این بازی کمک کرد، سوارکاری و تیراندازی بود که از کودکی بلد بودم و این قابلیت می توانست در نشان دادن سلامت و قدرت بی بی مریم کمک نماید. بازی کردن در نقش بی بی مریم مستلزم داشتن توانایی فردی بود که من بدون اینکه بدانم مقرر است چنین نقشی را بازی کنم کسب کرده بودم و این افتخار نصیب من شد.
بازیگر نقش بی بی مریم بختیاری افزود: احترامی که برای بی بی مریم بختیاری و مردم قائل هستم به سبب این هست که دلاوری و دلیری و اسطوره بودنشان را در ذات فهمیدم. زاگرس خشن مرا به خود فراخواند که ببینم زندگی واقعی مردم این سرزمین چطور است و چه قصه هایی دارند از کتاب ها و قصه ها بیرون بیایم و زندگی واقعی آنها را ببینم.
وی اظهار داشت: معلوم است که با وجود زاگرس خشن، وحشی و جوان چطور می شود دوام آورد اگر دلاور نبود. چطور می شود زندگی کرد اگر حرفت حرف نباشد. آنها برای حرف های خودشان سند نمی خواستند اگر کسی حرفی می زد، حتما انجام می شد چون اگر این طور نباشد سنگ روی سنگ بند نمی شد اینجا شاید قواعد شهری وجود نداشته باشد اما قواعد انسانی و دلاوری وجود دارد به هر حال به احترام بی بی مریم تا روزی که بتوانم اهتمام می کنم این جماعت و قوم و ایل را معرفی کنم.

1399/04/09
13:38:30
5.0 / 5
2503
تگهای خبر: شركت , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱