BonAir
بن ایر

تفاهم نامه ای برای احیای جنگل های بلوط زاگرس

تفاهم نامه ای برای احیای جنگل های بلوط زاگرس

به دنبال امضای تفاهم نامه ای مشترك و چهارجانبه بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و چند نهاد دیگر؛ این مركز پژوهشی، برای احیای روستای الگن كهگیلویه و بویراحمد و جنگل های بلوط زاگرس همكاری می كند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، تفاهم نامه چهار جانبه همکاری برای احیاء روستای الگن و جنگل های بلوط زاگرس به امضای ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، موسسه سفیران امید چاروسا (بنیاد الگن) و شرکت مهندسان مشاور عمارت خورشید رسید.
که در جهت اولویت های سالجاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و به منظور توسعه همکاریهای علمی و کاربردی و بهره گیری از توان گروه های پژوهشی، جامعه حرفه ای، نیروهای داوطلب و ساکنان بومی روستای الگن و سکونتگاه های همجوار آن در احیای ساختارهای طبیعی، فرهنگی و میراثی و حوزه نفوذ فرهنگی و طبیعی روستای الگن در استان کهگیلویه و بویراحمد، این تفاهم نامه به امضای متولیان این نهادها رسید.
بهروز عمرانی - رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری - آمادگی این مرکز را برای همکاری برای ثبت روستا در لیست ملی و همینطور حمایت های علمی و پژوهشی در مورد آموزش و احیای هنرهای سنتی و مطالعات مردم شناسی منطقه اعلام نمود.
همینطور مجید صفایی - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد – هم با تاکید بر انجام اقدامات لازم برای مرمت بناهای تاریخی و خانه های روستایی منطقه، هدف از این همکاری را فراهم کردن زیر ساخت های لازم گردشگری پایدار و مبتنی بر بوم گردی که روستای الگن بعنوان یک نمونه پایلوت و الگو در این منطقه خواهد بود، دانست.
به نقل از او سایر روستاهای منطقه هم برای همکاری و همراهی با چنین طرح هایی ترغیب و اعلام آمادگی کرده اند.
منبع:

1399/04/16
17:38:23
5.0 / 5
2332
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , سنتی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱