BonAir
بن ایر

در جلسه ای اعلام شد؛

پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در روزهای كرونا

پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در روزهای كرونا

بن ایر: آژانسداران در جلسه ای پیشنهاد كردند كه بخش خصوصی گردشگری باید بتواند تسهیلات جدیدی پیشنهاد بدهد تا مردم بتوانند در روزهای كرونا سفر ایمن داشته باشند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ؛ جلسه مقابله با ویروس کرونا در صنعت گردشگری با حضور رؤسای انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تهران و رئیس جامعه تورگردانان و فعالان پیشکسوت حوزه دفاتر مسافرتی روز گذشته درحالی انجام شد که فعالان این صنعت ماه هاست با مشکلات ناشی از عدم انجام سفر در کشور لطمه های مختلفی دیده اند.
در این برنامه درباره راه اندازی سفرهای برنامه ریزی شده با رعایت پروتکل های بهداشتی، همفکری های لازم به عمل آمد و قرار شد جلسه ای با حضور هتلداران نیز اجرا شود و آنها درباره تسهیلاتی که می توانند در دوران کرونا به مسافران بدهند همچون رعایت پروتکل های بهداشتی و تخفیفات صحبت کرده و راهکار ارائه نمایند. بعد از آن بخش خصوصی با متولیان دولتی وارد مذاکره شده و راهکاری عرضه نماید تا مردم بتوانند در این شرایط ایمن سفر کنند بدین سبب باید به زودی از طرف بخش خصوصی شاهد ارائه تسهیلات جدید برای حوزه سفر بود.
در این باره امیرپویان رفیعی شاد رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما می خواهیم صنعت گردشگری را بعنوان یک چاره فعال نماییم. درزمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و سفرهای داخلی کم شده معتقد هستیم باید سفرهای برنامه ریزی شده همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد. نمی خواهیم گردشگری را راه بیندازیم تا انتفاعی از آن داشته باشیم بلکه برعکس است در این شرایط باید تمهیداتی اندیشید که مردم بتوانند با حفظ سلامت به سفر بروند.
وی اظهار داشت: حالا در راه جاده های منتهی به استان های شمالی شاهد ازدیاد جمعیت هستیم، اگر این مسافران به صورت هدفمند در چارچوب تور از خدمات آژانس ها استفاده کنند و در هتل هایی استقرار یابند که در آن پروتکل های بهداشتی لازم رعایت می شود سفر ایمنی خواهند داشت این اتفاق خیلی بهتر از آن است که به خانه های شخصی بروند. می خواهیم با ارائه یک چاره درست جلوی سفرهای انفرادی غیر ایمن گرفته شود و شرایطی را به وجود آوریم که نه فقط این سفرها کنترل شود بلکه از شیوع بیشتر ویروس نیز جلوگیری به عمل آید.
وی اظهار داشت: حالا روادید تجاری صادر می شود ولی می توان با برخی پروتکل ها و مسائلی که سلامت مردم را به خطر نمی اندازد ویزای توریستی برای ورود توریستهای خارجی صادر شود. می توان قوانینی را برای کسانی که می خواهند به ایران سفر کنند گذاشت تا ما باردیگر در حوزه توریست خارجی وارد شویم.
وی اظهار داشت: بحث مالیات یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این نشست بود، در شرایطی که دفاتر خدمات مسافرتی توان نفس کشیدن ندارند مالیات های گزافی برای آنها وضع می شود. دولت باید در کنار بخش خصوصی بوده و این مشکلات را از دوش آن بردارد امیدواریم رئیس جمهور جمعه این هفته از خواب بیدار شود و حداقل به مشکلات بخش خصوصی برسد. ما اگر بتوانیم اثر تحریم های داخلی را برداریم از پس تحریم های خارجی بر خواهیم آمد.
رفیعی شاد همین طور درباره تسهیلات بانکی اعلام شده نیز توضیح داد: این تسهیلات اگر در حد شعار باشد خوشایند صنعت گردشگری نیست آنقدر برای ارائه این تسهیلات سختگیری وجود دارد که من بعنوان رئیس انجمن حتی یک مورد هم نشنیده ام که کسی از این وام های ۱۲ درصدی بگیرد.
وی اظهار داشت: ما تنها مشکلات کرونا را نداشتیم بلکه از آبان سال قبل تابحال اتفاقات مختلفی روی صنعت گردشگری تأثیر گذاشته ولی کرونا تیر خلاص بود. اگر به گردشگری اعتقاد داریم باید نگاه مان به صنعت نیز عوض شود.


منبع:

1399/05/11
15:11:16
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵