BonAir
بن ایر

وعده وزیر برای تحقیق درباره آمد و شد خودرو ها در درون جنگل ابر

وعده وزیر برای تحقیق درباره آمد و شد خودرو ها در درون جنگل ابر

به گزارش بن ایر سمنان وعده مونسان برای تحقیق در مورد رفت و آمد خودرو ها در درون جنگل ابر باید تحقیق لازم صورت گیرد


وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت های تاریخی و طبیعی شاهرود را پرارزش توصیف کرد و ضمن دعوت از توریستهای داخلی و خارجی برای بازدید از این جاذبه ها اظهار داشت: از مردم دعوت می کنم حتما جاذبه های شاهرود را ببینند.
دکتر علی اصغر مونسان 28 مردادماه در حاشیه بازدید از جنگل ابر شاهرود، وعده داد: در مورد رفت و آمد خودرو ها در درون جنگل ابر تحقیق لازم صورت گیرد.
این عضو کابیه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه وجود آرامگاه بایزید و شیخ ابوالحسن خرقانی عارفان نامی جهان در شاهرود از مزیت های بسیار مهم این منطقه است، اضافه کرد: در کنار آثار تاریخی، جنگل هیرکانی ابر که سال قبل به ثبت جهانی رسید، مزیت بسیار بزرگ دیگر این منطقه است.
وی تصریح کرد: گردشگران بعد از ریشه کنی ویروس کرونا این منطقه را بعنوان مقصد سفر انتخاب کنند.
‎ دکتر مونسان با بیان این که حالا هم گردشگران بخصوص افرادی که به طبیعت علاقمند هستند از این منطقه بازدید می کنند، اضافه کرد: جنگل های هیرکانی ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری در بخش مرکزی کشور را دارند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار جنگل زیبای ابر، کویر قابل توجهی در جنوب شاهرود وجود دارد و گردشگران می توانند در فرصت کوتاه و طی مسافت کم علاوه بر بازدید از آثار تاریخی از جنگل و کویر دیدن کنند.
وزیر میراث فرهنگی با ابراز خرسندی از ظرفیت های بسیار بالای شاهرود در حوزه گردشگری افزود: در بازگشت از سفر، برنامه ریزی برای رونق گردشگری این منطقه صورت خواهد گرفت.
دکتر مونسان اظهار داشت: از آنجائیکه جنگل های هیرکانی به ثبت جهانی رسیده، لازم است برنامه ریزی ها برای جذب توریستهای خارجی برپایه ضوابط جهانی باشد و در مورد رفت و آمد خودرو ها درون جنگل ابر باید تحقیق لازم صورت گیرد.
او خاطرنشان کرد: در بازگشت از سفر چند آژانس مسافرتی معین برای این منطقه تعیین خواهیم کرد تا بتوانند تورهای گردشگری مطابق با استانداردهای وزارتخانه بوجود آورده و به این منطقه بفرستند.
جنگل های هیرکانی در گستره پنج استان کشور از شرق به غرب امتداد دارند، ابن جنگل ها که جنگل ابر هم بخشی از آنرا شامل می شود، پس از کویر لوت دومین اثر طبیعی ثبت شده در لیست جهانی هستند.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از روز گذشته در سفری ۲ روزه به استان سمنان وارد شد تا از زیر ساخت های گردشگری و صنایع دستی استان بازدید کند. وی امروز با حضور در شرق استان سمنان از جنگل ابر دیدن کرد.
منبع:

1399/05/30
11:13:35
5.0 / 5
1830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲