BonAir
بن ایر

سرپرست فرمانداری بافق:

اهمیت گردشگری در بافق كمتر از صنایع و معادن نیست

اهمیت گردشگری در بافق كمتر از صنایع و معادن نیست

به گزارش بن ایر یزد سرپرست فرمانداری بافق با بیان این كه گردشگری پس از معادن و صنایع جوار ریلی از محورهای سند توسعه این شهرستان معدن خیز در استان یزد است، تصریح كرد: اهمیت گردشگری در بافق كمتر از صنایع و معادن نیست و باید اقتصاد این بخش در بافق به ۶۰ درصد برسد.


«سید مهدی طلائی مقدم» در نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد با فعالین صنعت توریسم بافق، ضمن بیان این که بنا به دلایلی در کشور حساسیت هایی در بحث گردشگری به وجود آمده است، یکی از اشکالات در شهرستان بافق را بر مبنای اظهارات، قائم به شخص بودن گردشگری عنوان نمود و اظهار داشت: صنعت توریسم باید با اقتصاد شهر گره زده شود و مردمی باشد و به اقتصاد خانواده ها و بازارها پیوند زد.
ایشان در ادامه محور سند توسعه پس از معادن و صنایع جوار ریلی را صنعت توریسم دانست و تصریح کرد: اهمیت صنعت توریسم در بافق کمتر از صنایع، معادن و حتی کشاورزی نیست و باید با همت و تلاش، اقتصاد گردشگری در بافق باید به ۶۰ درصد برسد و نباید آنرا کوچک و کم دانست، البته صدمه هایی هم وجود دارد بخصوص زمانی که مانند نهال نوپایی می خواهد رشد کند.
طلائی مقدم تنها علم اقتصادی که رقابتی نیست را گردشگری عنوان نمود و اضافه کرد: گردشگری یکی از طریق های گریز از وضعیت نابسامان اقتصادی می باشد و در همین راستا هر چه کنار یکدیگر باشید و عرضه خدمات بیشتری دهید، حضور گردشگران هم افزایش خواهد یافت بخصوص برای بافق که شهری با قدمتی چند هزار ساله و فرهنگی است.
سرپرست فرمانداری بافق تصریح کرد: باید ارتباطات را با برخی مسؤلان شهرستان، استان و کشور تقویت کرد و یک کار تیمی انجام داد تا مشکلات گردشگری حل شود.
وی خاطرنشان کرد: شرط اول در زمینه گردشگری؛ احترام به آداب، رسوم و عقاید ملت ها و مناطق هدف گردشگری می باشد، تورهایی که هنجارشکنی و تخلف کرده و مباحث اسلامی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد خواهد شد و ما به دنبال توریست واقعی هستیم نه گردشگرنما.
طلائی مقدم در انتها با اشاره به کسب رتبه دوم بافق در نوروز سال ۹۴ در کشور، اظهار نمود: با عنایت به تجربیات، ظرفیت ها و سرمایه هایی که وجود دارد اتفاقات خوبی در صنعت توریسم رخ خواهد داد و می توان تلاش و برنامه ریزی کرد تا باردیگر در آن جایگاه قبل قرار گیریم.
منبع:

1399/06/26
11:38:14
5.0 / 5
1758
تگهای خبر: توریست , توریسم , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵