BonAir
بن ایر

فرماندار میبد:

ضربه مهلك كرونا به زیلوبافان میبد

ضربه مهلك كرونا به زیلوبافان میبد

یزد ـ فرماندار میبد از شهرستان میبد بعنوان یكی از محورهای مهم گردشگری استان یزد یاد كرد و اظهار داشت: این محور با توسعه زیرساخت ها و فعالیت فعالان گردشگری پس از انتشار كرونا تقویت می شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، حسین فلاح در بازدید یک روزه تعدادی از خبرنگاران مرکز استان یزد از شهرستان های میبد و اردکان با اشاره به اینکه میبد یک شهر صنعتی است و ۲۰ هزار نفر در این بخش مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: اغلب افراد بیکار در این شهرستان نیروهای تحصیلکرده هستند.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری میبد حالا هفت درصد است، اضافه کرد: در میبد برای کارگران عادی یا افرادی که تمایل به کار در کارخانجات صنعتی داشته باشند، همیشه شرایط کار فراهم است و مشکل ما در زمینه اشتغال نیروهای متخصص و تحصیلکرده است.
فلاح با اشاره به اینکه البته صنعتی بودن میبد، مشکلاتی هم برای مردم این شهرستان به دنبال داشته که از آن جمله می توان به آلاینده ها اشاره نمود، اضافه کرد: حالا اتفاقات خوبی در این حوزه در حال وقوع است و از دانش و تکنولوژی روز برای کاهش آلاینده ها در خیلی از واحدها استفاده می شود.
فرماندار میبد افزود: حالا اغلب کارخانجات کاشی به سیستمی مجهز هستند که غبار متصاعد شده در هوا به صورت غبار آب به حوضچه ها باز می گردد و تبدیل به دوغاب می شود.
فلاح عنوان کرد: صنایع آلاینده یکی از چالش های میبد است اما تلاش ما این است که به سمتی حرکت نماییم تا صنایع پاک و دانش بنیان در این شهرستان پا بگیرد تا هم مشکل آلودگی و هم بیکاری فارغ التحصیلان برطرف شود.
وی همینطور بالا رفتن سن ازدواج در میبد را یکی از چالش های این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: هم در زمینه مسکن و هم اشتغال و هم تسهیلات ازدواج برنامه ریزی انجام شده و با کمک آیت الله اعرافی، امام جمعه میبد و رئیس حوزه های علمیه کشور، اقداماتی در این راستا انجام شد و در گام اول، ۵۰ واحد مسکونی در اختیار جوانانی که مشکل اقتصادی دارند قرار می گیرد تا به صورت موقت از آن استفاده کنند تا دوره ای در اختیار سایر جوانان هم قرار گیرد.
فلاح در بخش دیگری از سخنان خود درباره ثبت جهانی زیلوی میبد هم اظهار داشت: طی ۱۵ سال سعی کردیم تعداد زیلوبافان را از ۱۰ نفر به ۳۰۰ نفر برسانیم اما متأسفانه کرونا ضربه جدی به آنها وارد کرد و معیشت خیلی از آنها را در معرض خطر قرار داده است.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که شهرستان میبد، محور گردشگری استان یزد به حساب می آید، تلاش ما این است که این محور را با توسعه زیرساخت ها، تقویت نماییم و با پشتیبانی از فعالان گردشگری و صنایع دستی، بتوانیم اتفاقات جدیدی در حوزه گردشگری این شهرستان رقم بزنیم.

1399/07/12
13:45:55
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲