BonAir
بن ایر

اعلام فراخوان مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع دستی

اعلام فراخوان مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع دستی

بن ایر: فراخوان اولین مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع دستی با محوریت رشته های از یاد رفته و در حال فراموشی روز دوشنبه 14 مهرماه اعلام گردید.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، حفظ و صیانت از صنایع دستی و هنرهای سنتی از اهم وظایف معاونت صنایع دستی است و در این بین رشته های در خطر و در حال فراموشی در اولویت و دستور کار قرار دارد.
استعدادیابی و شناسایی افراد شاخص و فعال این رشته ها، حفظ اصالت ها و ارج نهادن به رشته های در حال فراموشی، ظهور ایده های خلاق با حفظ اصالت، آشنایی با رشته های مهجور و روز آمد شدن محصولات برای مخاطب امروز از مهمترین اهداف این مسابقه است.
بر اساس شرایطی که در این فراخوان اعلام شده، آثار باید برمبنای مواد مصالح و تکنیک خاص رشته های مورد نظر طراحی و ساخته شوند و دارای کیفیت بالایی باشند. از هر هنرمند تنها سه اثر به بخش نمایشگاه راه پیدا می کند. آثار ارسالی باید دارای شناسنامه شامل عنوان اثر، توضیح درباره روش اجرا، مواد و مصالح مصرفی رشته های صنایع دستی مورد نظر باشند.
تصاویر باید به آدرس اینترنتی ichtotarvij@gmail.com ارسال شود. انتخاب آثار در دو مرحله انجام می شود، در اولین مرحله تصاویر توسط گروه داوری اولیه بررسی و انتخاب می شود و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب هیئت داوران، به نمایشگاه راه پیدا می کند.
پذیرفتن آثار در اولین مرحله به معنای راه یابی اثر به نمایشگاه نبوده و آثار راه یافته به مرحله دوم توسط گروه داوران انتخاب می شوند و هنرمندان می توانند آثار خودرا در دو بخش سنتی و نوین برای ورود به نمایشگاه ارائه نمایند.
در صورت تداوم محدودیت اعلام شده وزارت بهداشت، رویداد مربوطه به صورت مجازی صورت خواهد گرفت و آثار ارسالی باید کاربردی بوده و تنها جنبه تزئینی نداشته باشد.
علاقه مندان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند با شماره های مندرج در فراخوان و یا کارشناس صنایع دستی استان خود تماس بگیرند.
زمان ارسال تصاویر از نهم آذر تا ۱۹ آذر است، اعلام نتایج اولیه ۲۴ آذر ماه و اعلام نتایج نهایی و مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتم دی ماه تعیین شده است.
هم چنین محل و تاریخ تحویل و نمایش آثار موزه ملی ایران است که از سی آذر تا اول دی برگزار می شود، افتتاحیه در تاریخ ۰۲/‏۱۰/‏۱۳۹۹‬ و اختتامیه نیز هشتم دی برگزار می گردد که به هشت نفر از هنرمندان برگزیده لوح تقدیر، نشان مسابقه و همین طور جایزه ای نفیس اهدا خواهد شد.
دبیرخانه این مسابقه در تهران، خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دفتر توسعه و ترویج واقع شده است علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۱۰۶۳۴۱۹-۰۲۱ تماس بگیرند.


منبع:

1399/07/15
23:12:53
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: سنتی , فرهنگ , كیفیت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴