BonAir
بن ایر

ماچوپیچو فقط به روی یك توریست باز شد

ماچوپیچو فقط به روی یك توریست باز شد

به گزارش بن ایر بعد از آن كه یك توریست ژاپنی هفت ماه برای بازدید از ویرانه های «ماچوپیچو» در «پرو» انتظار كشید، مسئولان این كشور در نهایت این مكان تاریخی را به روی این توریست باز كردند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یک توریست ژاپنی که به علت گسترش ویروس کرونا در کشور «پرو» گیر افتاده و هفت ماه برای بازدید از مشهورترین مکان تاریخی این کشور یعنی «ماچوپیچو» انتظار کشیده بود درحالی موفق به بازدید از این مکان تاریخی شد که مسئولان این کشور فقط اجازه ورود این توریست ژاپنی به «ماچوپیچو» را صادر کردند.
ورود «یسی تاکایاما» به «ماچوپیچو» به لطف درخواست ویژه ای بود که او ارسال کرده بود.
وزیر فرهنگ «پرو» در جریان یک کنفرانس خبری آنلاین بیان نمود: «او با رویای ورود به «ماچوپیچو» به «پرو» سفر کرده بود... ازاین رو این توریست ژاپنی با مسوول نگهداری از این مکان تاریخی وارد ویرانه ها شد و قبل از بازگشتن به کشورش توانست از این مکان بازدید کند.»
کشور «پرو» تابحال ۳۳، ۳۰۵ مورد مرگ در ارتباط با ویروس کرونا به ثبت رسانده است. پروازهای بین المللی این کشور به تازگی فقط به هفت کشور آمریکای لاتین از سرگرفته شد.
«تاکایاما» که بلیتش را از ماه مارس خریداری نموده بود روز شنبه وارد مکان تاریخی شد که بیشتر از ۵۰۰ سال پیش ساخته شده است و به اولین بازدیدکننده ای تبدیل شد که در هفت ماه گذشته اجازه قدم زدن در «ماچوپیچو» را داشته است.
برنامه اصلی این توریست این بود که فقط به مدت چند روز برای بازدید از «ماچوپیچو» در «پرو» بماند.
به قول وزیر فرهنگ این کشور، «ماچوپیچو» در ماه مارس به روی توریستهای داخلی و خارجی باز خواهد شد.
با بازگشایی این مکان تاریخی فقط ۳۰ درصد از ظرفیت همیشگی آن برای بازدید به کار گرفته خواهد شد.
«ماچوپیچو» که از آن بعنوان شهر گمشده «اینکا»ها نام برده می شود، حدود سال ۱۴۵۰ میلادی در ارتفاعات امپراتوری اینکاها ساخته شد. این دژ در ۵۰ مایلی «کوسکو» پایتخت اینکاها قرار دارد و بنابراین هیچگاه مانند سایر شهرهای اینکاها پیدا و ویران نشده است.
در بیست وچهارم ژوئیه ۱۹۱۱ میلادی، «ماچوپیچو» به وسیله «هیرام بینگام»، تاریخ شناس آمریکایی در یک سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب ارائه شد. او به وسیله راهنمایی محلی هایی که گه گاه به سایت رجوع می کردند به آن جا هدایت شد.
«ماچوپیچو» بعنوان میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۸۳ میلادی به ثبت رسید و بعنوان یک شاهکار خالص معماری و نشانه ای منحصربه فرد از تمدن اینکاها شناخته شد.
منبع:

1399/07/22
13:12:35
5.0 / 5
1482
تگهای خبر: پرواز , تاریخی , توریست , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲