BonAir
بن ایر

در شبكه ۵ مطرح شد؛

اظهارنظر عجیب در یك برنامه تلویزیونی

اظهارنظر عجیب در یك برنامه تلویزیونی

بن ایر: در یكی از برنامه های تلویزیونی كه درباره معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان پیشوای ورامین است، اظهارنظری از فردی انتشار یافته كه اعلام می كند قلعه ایرج را غول ها ساختند!به گزارش بن ایر به نقل از مهر، مدتی است که برنامه های تلویزیونی مختلفی درباره معرفی جاذبه های گردشگری استان تهران در شبکه ۵ تهران تهیه و پخش می شود. اگر ساعت نامناسب پخش این برنامه ها اجازه تماشا به بینندگان بدهد، گاهی اطلاعات اشتباه و بی پایه و اساس و بعضاً نامناسبی به مخاطبان می دهند که بجای ترویج و توسعه دانش سفر و گردش و شناخت از محیط پیرامونی، مخاطب را گمراه می کند. آنچنان که در بسیاری از این برنامه ها که قسمتی از آنها رفتن به طبیعت و حفظ محیط زیست در کنار لذت بردن از جاذبه هاست، کمتر به محیط زیست توجه می شود و شاهد می باشیم که فردی در طبیعت آتش درست می کند آن هم بدون هیچ حفاظ و عایقی.
این بار اما یک اتفاق جالب تر رخ داد. فردی در یکی از این برنامه ها که در ایام اخیر از شبکه تهران پخش گردید، اعلام می کند که قلعه تاریخی ایرج در شهرستان پیشوای ورامین توسط غول ها ساخته شده است.
کسی که نریشن این بخش از برنامه را می خواند مخاطب را ترغیب می کند که مراقب قلب هایشان باشد چون مقرر است اطلاعات مهمی از یکی از بناهای تاریخی اعلام نماید سپس می گوید که اینجا یک زمانی غول داشته و شاید هنوز هم داشته باشد!
در این برنامه فردی بعنوان باخبر یا شاید کارشناس حاضر می شود و می گوید که قلعه ایرج یا همان قلعه گبری توسط افرادی که از غول کوچک تر و از انسان بزرگ تر بوده اند و به آنها گبر می گفته اند ساخته شده است!
در حالی که بگفته عوام در افسانه ها آمده این قلعه که بیشتر به نام ایرج شناخته شده است و گاهی آنرا گبر هم می گویند توسط افرادی ساخته شده که حتما یا همت بالایی داشته اند و یا جثه قوی اما به این معنا نیست که اینجا را غول ساخته باشد!
این نوع تبلیغات اغراق آمیز بیشتر به دنبال گمراه کردن مخاطبانی است که تنها ۳ تا ۵ دقیقه زمان برای دیدن این برنامه و معرفی قلعه می گذارند.
ارائه این اطلاعات اشتباه نشان میدهد که سازندگان چنین برنامه هایی چقدر بدون مطالعه و اطلاعات لازم به سراغ معرفی بناهای تاریخی می روند و تصور می کنند که اگر اطلاعات عجیب و غریبی به مخاطب بدهند برنامه پربیننده تری خواهند داشت.


منبع:

1399/07/26
13:56:57
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: تاریخی , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴