BonAir
بن ایر

معاون گردشگری:

آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگریست

آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگریست

معاون گردشگری در دیدار با شهردار نجف آباد اظهار داشت: آرامگاه شهید «محسن حججی» امتیازی برای گردشگری شهر نجف آباد است.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در نشست با محمد مغزی نجف آبادی ـ شهردار نجف آباد استان اصفهان ـ نجف آباد را از نظر جمعیت دومین شهر و از شهرستان های مهم استان اصفهان دانست و اضافه کرد: مقاصد مهم گردشگری کشور همانند شهر اصفهان می توانند با تاکید بر ظرفیت های گردشگری شهرهای اطراف همانند «نجف آباد»، کیفیت حضور و افزایش مدت زمان ماندگاری سفر گردشگران را تجربه کنند.
او افزود: ظرفیت های موجود در این شهر و همین طور اقدامات گسترده از طرف شهرداری در ایجاد زیرساخت های صنعت توریسم، شامل بازسازی و مرمت بناهای تاریخی و یا راه اندازی و ایجاد تفرجگاه های مختلف همانند «کوچه باغ زندگی» بمنظور احیای محور گردشگری و تفریحی توانسته نجف آباد را بعنوان مقصد گردشگری در جوار شهر اصفهان معرفی نماید.
او اضافه کرد: کوشش برای معرفی این شهر بعنوان «نجف آباد باغ شهر صفوی» و یا «شهر علم و ایثار» سبب گشته است تا حیات گردشگری استان، فرصت حضور در مقصدهای متنوعی را بیابد و زمینه ایجاد انواع شاخه های گردشگری فراهم گردد.
تیموری برگزاری جشنواره ها و رویدادهای مختلف را نیز در معرفی ظرفیت های گردشگری و برندسازی روستاها و شهرهای مختلف موثر دانست و اظهار داشت: تقسیم مناطق استان برمبنای محصول و داشته طبیعی و به دنبال آن تولید محصولات اصلی و جانبی نیز یکی دیگر از اقدامات در جهت برندسازی به شمار می آید که شهر نجف آباد توانسته با تمرکز بر غذاهای محلی، سوغات و یا رویدادهای طبیعی و اجتماعی موضوع «گردشگری دفاع مقدس» را نیز مطرح و ارزش های آنرا در ابعاد مختلف نهادینه کند.
معاون گردشگری افزود: وجود آرامگاه شهید گرانقدر «محسن حججی» در نجف آباد و برخورداری از این امتیاز در کنار تدابیر اتخاذشده برای شکوفایی ظرفیت های گردشگری دفاع مقدس در این شهر اقدامی شایسته است که گردشگری را در زمینه های مختلف نهادینه می سازد.
تیموری بیان نمود: شهرداری نجف آباد توانسته اهم تلاش خودرا به امر توسعه گردشگری معطوف دارد و شکوفایی این شهر را در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و خصوصاً گردشگری سبب شود.1399/07/30
22:40:29
5.0 / 5
1520
تگهای خبر: تاریخی , توریسم , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳