BonAir
بن ایر

گزارش های مجله معماری Domus از معماری ایرانی مستند می شود

گزارش های مجله معماری Domus از معماری ایرانی مستند می شود

به گزارش بن ایر گزارش هایی كه طی بیشتر از هشت دهه در مجله معماری Domus ایتالیا، در مورد معماری نوین ایران تألیف و انتشار یافته در چارچوب طرحی با عنوان نگاه دوموس به ایران مستند نگاری می شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، اولین قسمت این مجموعه در حساب های کاربری سفارت ایتالیا در ایران، در توئیتر، اینستاگرام، و یوتیوب انتشار یافته است.
Domus یکی از مجلات معتبر تخصصی ایتالیا در حوزه معماری، هنر و طراحی است؛ که سال ۱۹۲۸ میلادی توسطGio Ponti طراح، نویسنده و مدرس ایتالیایی پایه گذاری شد و بر هنر و معماری مدرن و پست مدرن متمرکز است. در این مجله علاوه بر ایتالیا، به معماری مدرن در دیگر کشورها هم پرداخته شده که در جریان آن، از دهه ۵۰ میلادی، معماری مدرن در ایران هم مورد توجه قرار گرفته است.
طرح نگاه دوموس به ایران، با پشتیبانی سفارت ایتالیا در تهران و همکاری هیأت تحریریه مجله مذکور انجام می شود. تجربه رایزنی فرهنگی در برگزاری نشست تخصصی معماری معاصر ایران: چشم انداز و طرح های تحول و توسعه به میزبانی خانه معماری شهر رم در سال ۹۸ ؛ یا نشست گرایشات در معماری معاصر ایران به میزبانی دانشگاه Sapienza شهر رم در فروردین سال ۹۸ گویای توجه جامعه معماری ایتالیایی، به تحولات معماری در ایران معاصر است.


منبع:

1399/08/06
12:04:08
5.0 / 5
1536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴