BonAir
بن ایر

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی مطرح كرد؛

اجرای بسته حمایتی جدید گردشگری در همه استانها

اجرای بسته حمایتی جدید گردشگری در همه استانها

به گزارش بن ایر ولی تیموری اظهار داشت: باتوجه به این كه بسته حمایتی جدید از طرف ستاد مقابله با كرونا تصویب و از طرف وزیر میراث فرهنگی به 31 استان ابلاغ گردیده، اجرای این بسته حمایتی جدید در تمام استانها شروع شد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: بسته حمایتی جدید یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا بمنظور پشتیبانی از بخش گردشگریست. در این بسته موارد خوبی برای پشتیبانی از فعالان این بخش دیده شده است و بمنظور هماهنگی هرچه بیشتر برای اجرائی شدن این بسته، از طرف وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ گردیده و عملاً اجرای آن در تمام استانها شروع شده است.
او در ادامه اظهار داشت: بعد از آن که یکی دو سال اخیر سال های پررونقی را تجربه کردیم و با ۵۰ درصد رشد در جذب توریست دومین رشد سریع جهانی را به خودمان اختصاص دادیم، به خاطر شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی روبه رو شدیم که باید برای جبران آن تدبیری اندیشیده می شد؛ بدین جهت با کوشش های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سبب شرایط خاص گردشگری که موفق به عبور از رکود نشده بود، از دولت برای حمایت های بیشتر از بخش گردشگری کمک خواستیم که دولت نیز با امهال تمام هزینه های بخش گردشگری در مدت یک سال موافقت کرده است.
معاون گردشگری کشور افزود: این مساله تصویب شده و به تمام استانها ابلاغ گردیده و بانکهای عامل و دستگاه های مرتبط نیز در این خصوص همکاری می کنند. اگر مقداری ناهماهنگی در بعضی از استانها وجود داشته است با ابلاغی که انجام شده این ناهماهنگی ها برطرف شده و این بسته در تمام استانها در حال اجراست.
تیموری اظهار داشت: یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در صنعت گردشگری شاغل هستند و از آنجایی که صنعت گردشگری یک صنعت انسان محور است، باید حمایت شود تا بتواند روی پای خود بایستد.
او افزود: بسته های حمایتی قبلی اشتغال محور تعیین شده بود، اما در بسته حمایتی جدید تسهیلات ۱۲ درصدی بنگاه محور تعیین شده است. موضوعات خوبی در بسته حمایتی جدید دیده شده؛ بعنوان مثال می توان به مساعدت ها درباب حق بیمه کارفرمایی اشاره نمود که ۲۳ درصد است.
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدتی پیش مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را در امتداد تصویب بسته حمایتی جدید از حوزه گردشگری را که شامل امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه های آب، برق و گاز، امهال هزینه های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا آخر سال جاری و تسهیلات بانکی بنگاه محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس شش ماهه است، برای اجرا به ۳۱ استاندار کشور اعلام نمود.


منبع:

1399/08/17
19:34:46
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: توریست , دستگاه , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴