BonAir
بن ایر

برگزاری هفتمین اجلاس گردشگری و اقتصادی ایران و قطر به میزبانی اصفهان

برگزاری هفتمین اجلاس گردشگری و اقتصادی ایران و قطر به میزبانی اصفهان

هفتمین اجلاس گردشگری و اقتصادی ایران و قطر با حضور علی بن احمد الكواریوزیر بازرگانی و صنایع قطر و همین طور رضا اردكانیان وزیر نیرو و به میزبانی شهر اصفهان اجرا شد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، از اهم توافقات این اجلاس می توان به تشکیل کارگروه تجاری بین دو کشور و همین طور تأسیس مراکز تجاری بین بخش های خصوصی ایران و قطر اشاره نمود.
همین طور استقرار وابسته بازرگانی در سفارتخانه های دوکشور و استفاده از بندرگاه ها برای توسعه صادرات و واردات کالا و همین طور همکاری اتاق های بازرگانی و تشویق بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه گذاری مشترک و همین طور بررسی راهکارهای مناسب برای تسهیل این توافق، همچون بندهای توافق فی درخلال بود.
نمایندگان دو کشور همین طور در زمینه توسعه همکاری ها در زمینه برق، آب و گاز و توسعه همکاری در زمینه میراث فرهنگی، صنایع گردشگری همچون برگزاری هفته فرهنگی و ترویج صنایع و هنرهای سنتی در اصفهان به توافق رسیدند.
از دیگر مفاد این تفاهم نامه می توان به همکاری در زمینه نیازمندی های دارویی و تجهیزات پزشکی طرف قطری در ایران و تشویق بخش خصوصی دو کشور دراین زمینه اشاره کرد؛ توافق برای امضای سند همکاری در حوزه آموزش عالی و پژوهش های بین علمی و استفاده طرف قطری از امکانات بندری و راه آهن ایران برای ترانزیت و حمل کالا میان دو کشور به امضا رسید.
همین طور توافقات گسترده در زمینه ارتباطات، فن آوری اطلاعات و حفاظت و تعمیر کابل های فیبر نوری و همین طور در زمینه کشاورزی شامل استفاده از تجربیات و دانش فنی در حوزه های زراعی، دامی و شیلات توافق حاصل شد.
در این این توافق نامه نیز در زمینه محیط زیست و استفاده از تجربیات و دانش ایران در این عرصه ها و همین طور اعزام نیروی کار ایران به قطر و تشکیل کارگروه مشترکی برای این منظور و توافق برای انعقاد و موافقتنامه معاضدت حقوقی دوجانبه به امضا رسید.
هیات قطری در این اجلاس یک روزه، متشکل از وزیر تجارت و صنایع دولت قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک، سفیر قطر در تهران، شیخ خلیفه بن جاسم آل ثانی رئیس اتاق بازرگانی قطر و نمایندگان ذی ربط حضور داشتند.1399/09/05
13:18:21
5.0 / 5
1153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱