BonAir
بن ایر

معاون گردشگری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی:

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی كشور كاملا منطبق است

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی كشور كاملا منطبق است

معاون گردشگری در دیدار با اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح كرد: صنعت توریسم ایران با اهداف كلان نقشه مهندسی فرهنگی كشور در انطباق كامل است.


به گزارش بن ایر به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در دیدار با محمود حاجیلویی ـ معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرایی ستاد فرهنگ شورایعالی انقلاب فرهنگی ـ و اعضای این بخش که با هدف بازخوانی سند استراتژیک توسعه گردشگری و هم بررسی مفاد فرهنگی سند مورد اشاره در محل معاونت گردشگری انجام شد، اظهار داشت: با عنایت به تکلیف قانونی و جهت گیری تعیین شده در ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه به منظور تدوین سند توسعه گردشگری، اقدام برای تحقق آن گامی در جهت ایفای نقش دستگاههای اجرایی در بخش گردشگری به شمار می آید.
وی بیان نمود: ما از نگاه هم افزایی شورایعالی انقلاب فرهنگی هم برای پربار ساختن و اثرگذار کردن این سند در حوزه فرهنگی استقبال خواهیم کرد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: گردشگری صنعتی به شمار می آید که در رابطه با مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و بخش فرهنگ بعنوان یکی از ارکان اصلی آن، خویش را با اهداف کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور در انطباق کامل قرار داده است.
محمود حاجیلویی ـ معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرای ستاد فرهنگ شورایعالی انقلاب فرهنگی ـ هم با تشریح نقشه مهندسی فرهنگی و ستاد تشکیل یافته، سیاست های فرهنگی گردشگری، دیدگاه ها و نقطه نظرات خویش را با تکیه بر مزیت ها و ارزش افزوده فرهنگی در صنعت توریسم بیان کرد.
او با تکیه بر این که در اسناد فرادست فرهنگی، موضوعات باید فراتر از اقدامات یک قوه دیده شوند، به ضرورت مشارکت همه کنشگران در درون حاکمیت ملی اشاره نمود و اضافه کرد: ارتقای مباحث فرهنگی در سند استراتژیک به متولی گری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و بدین سان از تعدد اسناد جلوگیری خواهد شد.
اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رئیس جمهوری ـ اخیرا با ابلاغ ماده واحده «سند جامع گردشگری»، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را موظف کرده است با همکاری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی «سند جامع گردشگری» را مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی کشور بازخوانی کند.1399/09/07
23:45:17
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: توریسم , دستگاه , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱