BonAir
بن ایر

میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

از جنجال برای آثار تاریخی تا پرواز تاكسی هوایی

از جنجال برای آثار تاریخی تا پرواز تاكسی هوایی

بن ایر: ارائه 4 پرونده میراثی به یونسکو، جنجال بلاگر تخریبگر، مزایده بناهای تاریخی، نقش تاکسی هوایی در گردشگری همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، در این هفته گرجستان اعلام نمود ۵ مسیر گردشگری و فرهنگی جدید را با موضوعات گوناگون به گردشگران کشور خود معرفی کرده است. این مسیرهای گردشگری توسط رایزنی های فرهنگی ایران در گرجستان تهیه و ترجمه شده است.
در این هفته همین طور جلسه مزایده واگذاری مرمت، احیا و بهره برداری ۲۶ بنای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با تصویب کمیسیون مزایده های صندوق مهلت شرکت در این مزایده ها تا روز شنبه ۲۹ آذر تمدید گردید. در این دور از مزایده ۵۹ مجموعه تاریخی و فرهنگی به ارزش تقریبی ۲، ۰۸۰ میلیارد ریال بمنظور مرمت احیا و بهره برداری به مزایده گذاشته شده بود که در نهایت ۴۶ پاکت از طرف سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در ۲۶ بنای تاریخی به دبیرخانه صندوق تحویل گردید.
در این هفته بعد از اتفاقاتی که یک بلاگر تخریب گر در استان سیستان و بلوچستان به وجود آورد فضای مجازی نسبت به او و عکسهایی که از اسکلت ها و ساختن پازل و آثار تاریخی به جا مانده از آنجا گرفته بود واکنش منفی نشان دادند، پیرو این اتفاقات فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اعلام نمود که این بلاگر دستگیر شده و با مرتکبان جرایم میراثی در فضای مجازی برخورد خواهد شد.
این هفته شورای شهر انار به سبب عدم رسیدگی نمایندگی میراث فرهنگی شهر انار به بناهای تاریخی این نمایندگی را تعطیل و اعلام نمود در اعتراض به این مساله بهتر است در شهر انار اصلاً نمایندگی وجود نداشته باشد تا اینکه یک نفر عهده دار آن باشد.
همچنین در این هفته محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور از ارائه ۴ پرونده ایران در پانزدهمین اجلاس مجازی کمیته میراث جهانی ناملموس که در ایام ۲۴ تا ۲۹ آذر در پاریس برگزار می گردد آگاهی داد.
وزارت میراث فرهنگی برای این اجلاس ۴ پرونده ثبت جهانی مینیاتور، زیارت تادئوس مقدس، مهارت و نواختن عود و همین طور جشن مهرگان را ارائه کرده است.
این هفته خبرگزاری مهر در گزارشی پیرو پرواز تاکسی هوایی در بهمن ماه نوشت که تاکسی هوایی در صنعت گردشگری نیز می تواند نقش به سزایی داشته باشد. خیلی از گردشگران می خواهند سریع تر به مقصد سفر خود برسند و یا اینکه برای آنها سفر با تاکسی هوایی جذاب خواهد بود حتی برخی افراد خصوصاً توریستهای خارجی به سبب ناایمن بودن جاده های ایران از سفر به کشورمان منصرف می شود در صورتیکه این ظرفیت می تواند عاملی برای جذب آنها باشد.
در این هفته همین طور خبرگزاری مهر در گزارشی درباره یک بخشنامه عجیب که از طرف معاونت گردشگری به ۹ استان کشور داده شده آگاهی داد و نوشت با وجود اینکه چند سال پیش درباره بازار گردشگری چین و جذب گردشگران چینی به ایران تحقیقات مفصلی شده بود اما اخیرا بخشنامه ای به استانها داده شده تا اداره های میراث فرهنگی بتوانند در صفحات مجازی خود همچون اینستاگرام با کمک سلبریتی های هر استان محتوای گردشگری تولید کنند این در حالیست که این وزارتخانه می داند اپلیکیشن اینستاگرام در چین فیلتر است و دو ماه دیگر همزمان با عید بهار چینی امکان تبلیغ برای جذب گردشگران چینی که هنوز اجازه سفر به کشوری را ندارند، وجود ندارد.


منبع:

1399/09/22
12:24:10
5.0 / 5
1221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲