BonAir
بن ایر

مقررات سفر ایرانیها به تركیه تغییر نمود

مقررات سفر ایرانیها به تركیه تغییر نمود

بن ایر: دولت ترکیه با جهش ویروس کرونا در جهان، قوانین جدیدی را برای سفر به این کشور تعیین کرد. شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه به ارائه گواهی منفی تست کرونا تا 72 ساعت پیش از پرواز ملزم شده اند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، طبق مقررات این کشور، ورود مسافر با تابعیت ایرانی با مجوز اقامتی و یا به صورت توریستی به ترکیه بدون مانع است. اما شیوع نوع جدید ویروس کرونا از انگلستان بار دیگر مقررات سفر را تغییر داده و حتی محدودیت هایی را در بعضی مرزها به وجود آورده است. آخرین بررسی ها نشان میدهد مرز هوایی ایران و ترکیه همچنان باز است و تردد مسافر بدون مانع انجام می شود اما ترکیه مقررات تازه ای را وضع کرده است.
بنا به دستورالعمل ها و پروتکل های جدید بهداشتی ترکیه که از امروز (دوشنبه، ۲۸ دسامبر برابر با ۸ دی ماه) در مبادی ورودی این کشور برای همه اتباع خارجی به اجرا گذاشته است، تمام مسافران ملزم شده اند قبل از پرواز، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی این تست را در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، به زبان انگلیسی همراه داشته باشند تا در مبادی ورودی این کشور عرضه کنند.
این آزمایش باید در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی یا خصوصی) صورت گیرد و حاوی مُهر آزمایشگاه باشد.
شرط سنی برای ارائه گواهی منفی کرونا در بعضی پروازهای شرکت های ایرانی از بالای دو سال تعیین شده است؛ درحالی که طبق پروتکل های بهداشتی این کشور، مسافران زیر شش سال از ارائه تست منفی کرونا معاف شده اند.
تا قبل از این، برخی شرکت های هواپیمایی مسافران ایرانی را از ارائه نتیجه این تست معاف کرده بودند. در پروازهای دیگر این مسیر نیز مسافر ملزم بود نتیجه منفی آزمایش کرونا در محدوده ۹۶ ساعت را عرضه نماید.
برخی پروازهای ایرانی از مسافران مسیر ترکیه نیز خواسته اند فرم اظهارنامه ای را علاوه بر گواهی منفی تست کرونا تکمیل کنند تا هنگام ورود به فرودگاه های این کشور عرضه کنند.
اما در مقررات سفر به ایران تغییر خاصی مشاهده نمی گردد. مسافران همانند گذشته، برای ورود باید نتیجه منفی تست کرونا تا ۹۶ ساعت پیش از پرواز را عرضه کنند و از ورود اتباع خارجی که گواهی منفی تست کرونا را همراه نداشته باشند، جلوگیری خواهد شد. اتباع ایرانی نیز در صورت نداشتن این تست باید در محل مشخصی به مدت دو هفته قرنطینه شوند.
منبع:

1399/10/08
12:54:11
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: آموزش , پرواز , توریست , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳