BonAir
بن ایر

بازگشایی جمعه بازار پروانه در اراضی عباس آباد

بازگشایی جمعه بازار پروانه در اراضی عباس آباد

بن ایر: «جمعه بازار پروانه» با انتقال به اراضی عباس آباد تهران از اختتام این هفته فعالیت خودرا از سر می گیرد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، جمعه بازار پروانه محلی برای عرضه تولیدات هنری، صنایع دستی و آثار آنتیک بود که تا قبل از همه گیری کرونا در پارکینگ طبقاتی پاساژ پروانه، واقع در خیابان جمهوری برقرار بود و با تبلیغات مردمی، این اواخر به پاتوغ توریستهای داخلی و خارجی تبدیل گشته بود. اما با تعطیلی این مرکز، زمزمه های انتقال آن بجای دیگر به بهانه ایمن سازی ساختمان پروانه بلند شد.
برخی اظهارات حاکی از این بود که این بازارچه هنری ـ توریستی مقرر است به «پارک شهر» انتقال داده شود، هرچند که فروشندگان معترض و مخالف این جابه جایی بودند. حالا روابط عمومی اراضی عباس آباد در خبری اعلام نموده که با امضای تفاهم نامه ای بین شرکت نوسازی عباس آباد، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت سامان دهی صنایع و مشاغل شهر، جمعه بازار پروانه با تاکید بر صنایع دستی و هنری در «باغ هنر» بازگشایی می شود.
مقرر است جمعه این هفته، ۱۲ دی ماه بازارچه یک پیش گشایش داشته باشد و جمعه، ۱۹ دی ماه با حضور مسؤولان رسما افتتاح شود.
خبر انتقال هنرمندان جمعه بازار به اراضی عباس آباد حدود دو ماه پیش داده شد اما تا الان خبری نشده بود. روابط عمومی این منطقه درباره این تأخیر توضیح داده است: جمعه بازار پروانه قرار بود در آبان ماه امسال افتتاح شود که بنا به بخشنامه و اعلام ستاد ملی کرونا در خصوص تعطیلی تجمعات به تعویق افتاد.
جمعه بازار پروانه با سابقه ۲۰ساله، نزدیک به یک سال است که تعطیل شده و حدود ۱۳۰۰ غرفه دار و هنرمند آن با مشکل معیشت مواجه گشته اند.
«محمد ندرلو»، معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۲ گفته است: نزدیک به دوهزار نفر در این مجتمع مشغول به کار بودند و هر هفته ۲۱ هزار بازدیدکننده به پاساژ پروانه می رفتند.
باغ هنر عباس آباد که مقرر است محل جدید این بازارچه باشد، پنج هزار مترمربع مساحت دارد و در غرب باغ کتاب تهران واقع شده که متشکل از دو آمفی تئاتر روباز و بسته، تالار اجتماعات مرکزی، شش سال همایش ۲۰ تا ۵۰ نفره، باشگاه هنرمندان، قهوه خانه و سالن غذاخوری است که هنوز مشخص نیست هنرمندان بازارچه پروانه مقرر است در کجای آن بساط شان را پهن کنند و مشخص نیست چه تعداد از غرفه داران و هنرمندان از محل جدید استقبال کنند.
راه دسترسی به این بخش از اراضی عباس آباد نیز بوسیله دو ایستگاه مترو شهید حقانی و همت ممکنست که البته مسیری را تا باغ هنر باید پیاده طی کرد. دسترسی با خودرو شخصی نیز بوسیله اتوبان همت (شرق به غرب) یا حقانی (غرب به شرق) امکان پذیر است که البته آن منطقه با کمبود فضای پارکینگ مواجه می باشد.
منبع:

1399/10/10
16:21:51
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳