BonAir
بن ایر

توضیح میراث فرهنگی در باب توجیه پاسخگویی مدیرانش

توضیح میراث فرهنگی در باب توجیه پاسخگویی مدیرانش

وزارت میراث فرهنگی در توجیه عدم پاسخگویی بعضی از مدیرانش توضیح داد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، چند روز پیش خبرگزاری مهر گزارشی را با عنوان «مسئول میراث فرهنگی استان تهران در زمان غیراداری پاسخگو نیست» منتشر نمود. در این گزارش اعلام شده بود که معاون میراث فرهنگی استان تهران پاسخگوی سوالات خبرنگار مهر نیست چون که حدود ساعت ۱۷ در پاسخ به سوالات اعلام نمود ساعت اداری تمام شده است و پاسخگو نیستم. این پیگیری به مدت سه روز ادامه داشت و هر سه روز وی پاسخگوی سوالاتی درباره موضوعات مختلف اتفاق افتاده در تهران نبود. حتی پیگیری خبرنگار مهر از پرهام جانفشان عراقی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران انجام شد ولی او هم طی این سه روز و با وجود عدم پاسخگویی از جانب معاونت میراث فرهنگی خود، جوابگوی سوالات و اتفاقات اخیر نبود. حتی مستندات این پیغام ها و تماس ها با مدیرکل استان هم موجود است.
حالا پس از چند روز و بعد از پیگیری دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره این موضوع، روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی چنین پاسخ داده و رفتار معاونت را این چنین توجیه کرده است: «برخلاف آنچه در خبر مزبور ذکر شده است معاون میراث فرهنگی این اداره کل تابحال بارها و در ساعات مختلف پاسخگوی تماسهای مدیران محترم وزارتخانه و دستگاههای مختلف و همینطور خبرنگاران محترم بوده و در موضوعات مختلف هم با هماهنگی مدیرکل محترم با خبرنگاران مصاحبه های مختلف داشته است. در مورد موضوعات عنوان شده در خبرگزاری مهر (آرامستان ابن بابویه و بنای آرامگاه ملک المتکلمین و سکه های مکشوفه از ابن بابویه و سایر موارد ذکر شده) هم طی مصاحبه هایی از جانب ایشان با خبرگزاری های مختلف مطالب لازم به اطلاع عموم رسیده است. در ضمن، در هیچ مکالمه ای با خبرنگار مربوطه عنوان نکرده اند که «وقت نماز یا نهار است» و درج موارد فوق برخلاف حقیقت بوده است. در یکی از موارد خبرنگار آن خبرگزاری تماسی داشتند که با وجود جلسه معاون میراث فرهنگی این اداره کل با مسؤلان محترم شهرداری و بهشت زهرا (س)، در کمال احترام گفتند که فردا تماس بگیرید تا نتایج جلسه با مسؤلان شهرداری در مورد منطقه ۱۴ هم در مصاحبه بیان شود، لیکن خبرنگار دیگر تماسی نگرفتند.
شایان ذکر است در جهت حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی پرارزش تهران، بارها پیش آمده که معاون میراث فرهنگی این اداره کل در ساعات شب و یا روزهای تعطیل، بازدیدهای اضطراری و یا دوره ای نظارت در بافت تاریخی از آثار تاریخی تهران داشته اند و بنابراین پاسخگویی به رسانه ها هم از این رویه مستثنی نیست.»
این تنها اداره در وزارت میراث فرهنگی نیست که پاسخگوی خبرنگاران منتقد حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی نیستند. بلکه در این وزارت برخی دیگر از مدیران هم هستند که نمی پسندند خبرنگاری درباره عملکردشان کنکاش کند!


منبع:

1399/10/14
19:23:40
0.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴