BonAir
بن ایر

یك فعال گردشگری روایت می كند

مهار ویروس كرونا در چین از شنیده ها تا حقیقت

مهار ویروس كرونا در چین از شنیده ها تا حقیقت

به گزارش بن ایر ویروس کرونا بیشتر از یک سال است دنیا را کلافه کرده و زندگی و تفریحات ساده مردم را از مدار عادی خارج کرده و درست در روزهایی که کشف واکسن کووید-۱۹ امید را برای بهبودی اوضاع بیشتر کرده بود، نوع جهش یافته آن شناسایی شد. علیرغم این استیصال جهانی، این سوال مطرح است که چین با یک ۱.۴۰۰ میلیارد نفر جمعیت، چگونه ویروس کرونا را کنترل کرده و تعداد مبتلایان در این کشور به حدود ۱۰۰ نفر در روز رسیده است؟!


حسین خلیفی کیوی ـ فعال فرهنگی و گردشگری مقیمِ چین ـ سفری از ایران به این کشور داشته و در گفتگو با ایسنا، بخشی از تجربیات و مشاهدات خویش را از اقدامات مهارشونده ویروس کرونا در چین به اشتراک گذاشته است. او می گوید: درحال حاضر طبق قوانین جمهوری خلق چین، تنها افرادی اجازه سفر به این کشور را دارند که ویزای کار با اقامت داشته باشند. ویزای توریستی به هیچ وجه صادر نمی گردد و ویزای تجاری فقط در صورت داشتن دعوتنامه از سوی دولت چین صادر می شود. به دانشجویانی که ویزای دانشجویی با اقامت دارند هم اجازه ورود داده نمی گردد و کلاس های دانشجویان خارجی که هم اکنون به هر علتی خارج از چین هستند، به صورت آنلاین برگزار می گردد.
به قول او، درحال حاضر هفته ای یک پرواز از تهران به مقصد «گوانگجو» چین برقرار می شود که قیمت بلیت یکطرفه آن حدود ۵۰ میلیون تومان است. طبق قوانین چین اگر تعداد افراد ناقل در هر پرواز بیشتر از پنج نفر باشد، پروازهای آن شرکت هواپیمایی به مدت یک هفته تعلیق می شود و اگر تعداد ناقلان از مرز ۱۰ نفر عبور کند، مدت تعلیق پروازهای آن ایرلاین به دو هفته می رسد. به خاطر همین، شرکت هواپیمایی ماهان که مسافران ترانزیتی زیادی هم از کشورهای اطراف ایران به مقصد چین دارد، تمهیداتی اندیشیده تا پروازهایش ایمن بماند. طبق آخرین اطلاعاتی که دارم، مسافران پرواز چین این شرکت هواپیمایی باید از ساعت ۵ بعدازظهر به هتل مقابل فرودگاه امام خمینی رجوع کنند و تست کووید-۱۹ بدهند و تا بامداد قرنطینه شوند.
وی ادامه می دهد: بعد از ورود به چین، ابتدا یک رضایت نامه از مسافر گرفته می شود. همه مسافران فارغ از نوع گذرنامه ای که دارند، باردیگر باید تست کووید بدهند. تست خون اختیاری و نمونه برداری از بینی الزامی است. بعد از ۲۴ ساعت جواب تست ها می آید. در این فاصله، مسافر باید در هتل مشخصی قرنطینه شود. در فرودگاه تعیین می کنند که مسافر در کدام هتل مستقر شود، انتخابی در کار نیست. انجام تست ها و جابه جایی مسافران از فرودگاه تا هتل هم مجانی است.
مسافران به محض ورود به چین، در فرودگاه باردیگر تست کووید می دهند

1399/11/04
15:42:20
0.0 / 5
1016
تگهای خبر: پرواز , توریست , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲