BonAir
بن ایر

آموزش وپرورش می تواند در عرصه خدمات مسافرتی با میراث فرهنگی همكاری كند

آموزش وپرورش می تواند در عرصه خدمات مسافرتی با میراث فرهنگی همكاری كند

به گزارش بن ایر وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: توسعه آموزش های مهارتی دانش آموزان در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی، مبحث مشترک دو وزارت خانه آموزش وپرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نوزدهمین نشست از سلسله نشست های گفت و گوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاههای مختلف کشور و با مبحث گفت و گو بر محور تحول با حضور علی اکبر مونسان؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری سراسر کشور و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و از راه شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد، اظهار نمود: هدف از این نشست دستیابی به هم افزایی و همکاری مشترک بین دستگاه ها است تا بتوانیم سریع تر به هدف نهایی سازمان برسیم.
وزیر آموزش وپرورش ضمن اشاره به این که فرهنگ جامعه و میراث فرهنگی هر کشور، محصول یادگیری است، اظهار داشت: انسان ها ابتدا یادگیرنده هستند و سپس برپایه میزان و کیفیت یادگیری، به انسان هایی خلاق و یادآور تبدیل می شوند. تمام مجموعه ها با یادگیری ارتقا می یابند و مأموریت وزارت آموزش وپرورش، تسهیل، تسریع و راهبری یادگیری است.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید ضمن اشاره به این که برای دستیابی به تمام اهداف باید از یادگیری شروع نماییم، اظهار نمود: آنچه آموزش وپرورش را به نهاد آینده ساز و هویت ساز جامعه تبدیل می کند، آموزش یادگیری است اما ابتدا انسان ها باید یاد بگیرند که چگونه بیاموزند.
وی اظهار داشت: افراد در ارتباط با محیط و اجتماع می آموزند و چگونگی ارتباطات هر شخص با دیگران و محیط، عرصه های ناب یادگیری را برای آن شخص فراهم می آورد.
حاجی میرزایی افزود: یکی از مهم ترین چالش های یادگیری در دنیا و جامعه ما این است که چطور نهادهای مختلف می توانند با ترکیب و تلفیق هوشمندانه، هم افزایی ایجاد کنند و در جهت پشتیبانی از مأموریت ها، هم راستا شوند و نقش آفرینی کنند.
وزیر آموزش وپرورش ضمن اشاره به این که مبحث مشترک دو وزارت خانه در نشست امروز، توسعه آموزش های مهارتی دانش آموزان در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی است، بیان نمود: وزارت آموزش وپرورش با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می تواند در عرصه های مختلف مانند حوزه خدمات مسافرتی، آشنایی با مفاخر فرهنگی، آشنایی با میراث فرهنگی، تجهیز و غنی سازی مکان های فرهنگی، تجهیز و تقویت گردشگری بعنوان عنصر مهم یادگیری، پشتیبانی از توسعه صنایع دستی، تأمین فرصت های مناسب برای آشنایی دانشجو معلمان با مفاهیم فرهنگی و نیاز فرهنگی، برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های مشترک آموزشی برای تجهیز معلمان به ظرفیت هایی که آنرا آموزش دهند و مشارکت در ایجاد هنرستان هایی که با آموزش مهارت های لازم و توسعه آگاهی دانش آموزان در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی و تأمین نیروی کار ماهر با وزارت میراث فرهنگی، گردگشگری و صنایع دستی همکاری کند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حاجی میرزایی اظهار داشت: فارغ التحصیلی دانش آموزان الزاماً نباید به دانشگاه متصل شود بلکه برای خیلی از مشاغل احتیاج به مهارت در سطوح عمومی داریم و باید بتوانیم در دوره تحصیلات عمومی، دانش آموزان را برای این مشاغل آماده کرده و مهارت های لازم را به آنها آموزش دهیم.
منبع:

1399/12/17
13:34:51
0.0 / 5
631
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲