BonAir
بن ایر

مسدودسازی ۴۹۰ سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی

مسدودسازی ۴۹۰ سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی

به گزارش بن ایر رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اعلان اینکه یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی از یگان های موفق در مقابله با جرایم و حراست از پیشینه تاریخی کشور است، اظهار داشت: با تلاش این یگان ۴۹۰ سایت و صفحه اینترنتی متخلف شناسایی و مسدود شده است.به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا سردار مهدی معصوم بیگی با تاکید بر لزوم همراهی مردم و مسؤلان برای صیانت از اموال و اماکن تاریخی اظهارکرد: میراث فرهنگی از ارزشمندترین سرمایه های کشور و مبین هویت و پیشینه تاریخی ملت و کشور ما است. بنابراین حفاظت از آن وظیفه ای همگانی است.

وی در تشریح عملکرد یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: در ۱۱ ماهه سالجاری ۳۸۶ دستگاه فلزیاب از حفاران غیرمجاز و افرادی که مبادرت به تبلیغ این دستگاه در فضای مجازی می کردند کشف و ۲۱۳۸ نفر از مجرمان این عرصه دستگیر و با تشکیل۱۱۶۰ پرونده، متخلفان تحویل مراجع قضائی شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از افزایش۱۷ درصدی کشف اشیای تاریخی اطلاع داد و اظهارکرد: در این بازه زمانی ۱۸ هزار و ۶۶۹ قلم شیء تاریخی کشف و ضبط شده است که از این تعداد ۱۲ هزار و ۱۰۳ قلم اصل و در ارتباط با دوره های تاریخی مختلف است.

وی رصد مستمر فضای مجازی برای فیلترینگ و برخورد با سایت های غیرمجاز را از دیگر اقدامات یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی ارزیابی کرد و اظهار داشت: با لینک شدن این یگان به سامانه برخط فضای مجازی دادستانی کل کشور این امکان فراهم گشته است که بدون احتیاج به پلیس فتا و در اسرع وقت با سایت های غیرمجاز که مبادرت به خرید و فروش اموال تاریخی، تبلیغ دستگاههای فلزیاب، دفینه یابی، تشویق و ترغیب مردم به حفاری­ های غیر مجاز می کنند، برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس معصوم بیگی تعداد پیام های واصله از سوی دوستداران میراث فرهنگی را بیشتر از ۲۴ هزار خبر ذکر و تصریح کرد: افزایش ۲۵ درصدی همکاری مردم - که از نظر ما میراث بان افتخاری برای کشور محسوب می شوند - نشانگر اهمیت حفظ میراث گذشتگان است و امیدواریم این همکاری با پلیس پیشگیری تداوم داشته باشد.

منبع:

1399/12/26
20:24:10
0.0 / 5
580
تگهای خبر: تاریخی , خرید , دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵