BonAir
بن ایر

رونمایی از پروژه دیجیتال ماركتینگ گردشگری آذربایجان شرقی

رونمایی از پروژه دیجیتال ماركتینگ گردشگری آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی با حضور ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، سیدجواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، پروژه دیجیتال مارکتینگ گردشگری استان رونمایی گردید.


ولی تیموری در این مراسم اظهار داشت: حفظ سلامت سفر و گردشگری وظیفه مهم و اصلی ما است که خوشبختانه آذربایجان شرقی برپایه عملکرد خود طی ایام نوروز پیشتاز در تحقق این امر و جلب اعتماد مردم در حوزه عرضه خدمات گردشگری می باشد.
وی افزود: تاسیسات و واحدهای گردشگری با درایت همیشگی خود این امر مهم را درک کرده اند و به این تفکر جمعی رسیده اند که عدم رعایت الزامات و پروتکلهای بهداشتی در وهله اول بزرگ ترین مشکلات را به حوزه گردشگری وارد و فعالان این حوزه را مشکلات عدیده ای مواجه می کند.
وی با تاکید به این که باید مقوله مردم داری، سرفصل تمامی اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر و هم چنین فعالان حوزه گردشگری قرار گیرد، اظهار داشت: با عنایت به این که ستاد اجرایی خدمات سفر، سال جاری همکاری تنگاتنگی با ستاد مقابله با کرونا دارد، بنابراین مهربانی و گشاده رویی همکاران ستاد اجرایی خدمات سفر در جهت انجام کامل اصول و پروتکلهای بهداشتی در سفرها تا رسیدن به مقصد سلامتی برای تمامی هم وطنان، امری ضروریست.
تیموری ضمن اشاره به این که گردشگری اقتصاد، مویرگی برای توسعه و کارآمدی هر منطقه و کشور است، افزود: باید توجه داشت که ایران و بخصوص استان آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های مختلف در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که بایستی با افزایش محصولات گردشگری در این استان، علاوه بر معرفی ظرفیت ها، در اقتصاد آن، گردشگری را بعنوان یکی مهم ترین منابع سود ده تبدیل کرد.
وی پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی را پروژه ای درخور و پرارزش در جهت معرفی جامع ظرفیت های سرتاسر استان عنوان نمود و اظهار داشت: توجه به این نکته الزامی است که گردشگری نباید صرفاً متمرکز بر نقطه ای ویژه و شناخته شده باشد، آذربایجان شرقی در سراسر خود دارای ظرفیت های غنی در حوزه های آداب و رسوم، اقلیم، گردشگری سلامت، صنایع دستی، محصولات روستایی و... است که معرفی آنها و تعریف مسیر گردشگری برپایه این ظرفیت ها امری ضروریست که پروژه دیجیتال مارکتینگ استان با فراهم سازی عکس ها، کلیپ ها و تورهای ۳۶۰ درجه مجازی این امکان را فراهم نموده است.
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، وی با بیان اینکه پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی نقش موثری در توسعه گردشگری شمال غرب کشور خواهد داشت، افزود: با عنایت به تعریف مسیر گردشگری شمال غرب و غرب کشور که شامل ۹ استان و محوریت آذربایجان شرقی است، اجرای این پروژه و فراهم سازی فرصت آشنایی و تحقیق مصور و مستند از جاذبه های سرتاسر استان برای گردشگران نقش موثری در تعیین هدف و مقصد گردشگران این مسیر گردشگری خواهد داشت.
منبع:

1400/01/12
15:03:21
5.0 / 5
823
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳