BonAir
بن ایر

آمار بازدید از موزه ملی ایران

آمار بازدید از موزه ملی ایران

به گزارش بن ایر موزه ملی که در تعطیلات نوروز به صورت کامل باز بود، ۶۷۲۳ بازدیدکننده داشت که ۹ نفر آنها خارجی بودند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، جبرییل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران با بیان این خبر اظهار داشت: بیشترین حضور در این موزه به روز چهارم فروردین با ثبت ۷۴۱ نفر بازدید اختصاص داشته است.
موزه ملی طبق آمار دفتر برنامه ریزی و بودجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزء ۱۰ اثر تاریخی پربازدید ایران تا قبل از شیوع کرونا معرفی شده است. این موزه در نوروز سال ۹۹ به دنبال همه گیری ویروس کرونا تعطیل شد و بازدیدی نداشت، اما در نوروز سال ۹۸ طبق اعلام روابط عمومی موزه ملی، ۶۰ هزار و ۵۲۷ نفر از آن بازدید کردند که ۵۷ هزار و ۲۵۱ نفر بازدیدکننده ایرانی و ۳۲۶۶ نفر بازدیدکننده خارجی بودند. درحال حاضر ورود توریستهای خارجی به ایران با توقف صدرو ویزای توریستی به دنبال شیوع کرونا امکان پذیر نیست.
مدیرکل موزه ملی ایران هم اظهار داشت: با عنایت به همه گیری ویروس کرونا در مقایسه با سالهای قبل شاهد افت کمی بازدیدکنندگان بوده ایم. تمام بازدیدها بر مبنای نوبت های از پیش تعیین شده و بر مبنای شیوه نامه بازدید موزه ملی ایران در زمان بحران انتشار کرونا صورت گرفته است و جا دارد به خاطر همدلی بازدیدکنندگان عزیز در حفظ و صیانت آثار تاریخی و همیاری در کنترل شرایط خاصی که ویروس کرونا همه چیز را تحت الشعاع قرار داده سپاسگزاری نماییم.
او اضافه کرد: کارکنان موزه ملی ایران در بخش های مختلف با حضوری مضاعف، مهربان و همتی درخور تقدیر در ایام تعطیل نوروز تمام تلاش خویش را به کار گرفتند تا استقبال شایان و مناسبی از میهمانان نوروزی به عمل آورند و بخصوص با عنایت به شرایط متاثر از کرونا، فضایی امن و مطمئن را برای بازدید علاقه مندان مهیا ساخته و رضایت بیشتر فرهنگ دوستان را جلب کنند.
به قول نوکنده، موزه ملی ایران در کنار بازدیدهای روزانه با تولید محتوای فرهنگی در صفحات رسمی مجازی هم فعال بود تا همچون سال قبل بخشی از محدودیت های بازدید موزه ناشی از انتشار کرونا را جبران کند.
منبع:

1400/01/16
11:32:29
5.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲