BonAir
بن ایر

تأثیر گیاه خواری بر گردشگری

تأثیر گیاه خواری بر گردشگری

به گزارش بن ایر خراسان رضوی نتایج بررسی ها نشان داده است که روند وگانیسم (گیاه خواری مطلق) به صورت فزاینده ای بر گردشگری تأثیر می گذارد.


به نقل از نیوز، در سالهای اخیر، سبک زندگی وگان به شدت توسعه یافته و بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. این سبک زندگی در خیلی از جنبه ها همچون گردشگری تأثیر داشته است. بنابراین مفهوم گردشگری وگان شکل گرفت و محبوبیت یافت.
به تازگی، پدیدارشدن مواردی مانند «زندگی سبز»، گردشگری مسئولانه و همینطور علاقه بیشتر جامعه به گردشگری پایدار توانسته به توسعه گردشگری وگان کمک نماید. بخصوص پس از گذشت یک سال از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ گردشگران علاقه بیشتری به محصولات یا خدمات دوستدار محیط زیست همچون گردشگری وگان پیدا کرده اند.
طبق نظرسنجی جهانی شرکت گلوبال دیتا (GlobalData) در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، ۴۶ درصد از پاسخ دهندگان عنوان کردند: تمایل به خرید محصولاتی دارند که برای محیط زیست و یا حیوانات بهتر باشد. نظرسنجی اخیر این شرکت در دسامبر ۲۰۲۰ نشان داد که بیشتر از ۷۶ درصد از پاسخ دهندگان جهانی در انتخاب محصولات یا خدمات، مواردی مانند اخلاق، سازگاری با محیط زیست و مسئولیت اجتماعی را در نظر می گیرند.
سبک زندگی وگان تأثیر منفی زیست محیطی ناشی از کشاورزی را به حداقل رسانده است، پس این سبک زندگی نقش خاصی در حفظ پایداری و سازگاری با محیط زیست را در نظر می گیرد و به این ترتیب، گردشگری وگان، بخشی از گردشگری مسئولانه است و به گردشگری پایدار هم کمک خواهد نمود.
گردشگری وگان فراتر از صرف غذای گیاهی در طول سفر یا گزینه های ناهارخوری در رستوران های گیاهی مقصد است. همینطور خیلی از گردشگران وگان استفاده از محصولات یا خدماتی را که تأثیر منفی روی حیوانات دارند مانند آزمایش بر روی حیوانات یا فعالیتهای گردشگری در ارتباط با بهره برداری از حیوانات را هم محدود می کنند. بنابراین، در گذشته یافتن رستوران و هتل با غذاهای گیاهی برای این گردشگران مشکل و بعنوان مانعی برای بازدید از یک مقصد تلقی می شد. با این حال، رشد چشم گیر گردشگری وگان در طول سال ها انتخاب های گردشگران وگان را از نظر مقصد و محل اقامت بسیار غنی تر کرده است.


نوآوری های گردشگری وگان
هتل Saora ۱۸۷۵ در اسکاتلند که در سال ۲۰۱۸ به صورت اختصاصی برای وگان ساخته شده بعنوان نخستین هتل صددرصد وگان در انگلیس است. این هتل برای میهمانان خود علاوه بر منوی گیاه خواری، از تختخواب وگان (عدم استفاده از پشم و پر) و مینی بار (یخچال کوچک) وگان هم استفاده می نماید.
در اوایل سال ۲۰۱۹، هتل Hilton London Bankside نخستین مجموعه وگان را افتتاح نمود و تجربه سفر وگان جامع را به میهمانان ارائه نمود. در این هتل همه موارد همچون میز پذیرش، کف، کلید کارت ها، تختخواب، فرش، وسایل حمام، مینی بار و غیره از محصولات گیاهی و دوستدار گیاه خواران تهیه شده است.
در آلمان، رشد هتل های مورد علاقه گیاه خواران با عرضه بیشتر از ۵۰۰ خصوصیت در جهان شاهدی بر رشد بالقوه این روند گردشگری می باشد و به لطف توسعه برنامه های سفر مخصوص این گروه از گردشگران، یافتن اطلاعات در ارتباط با تور وگان هم راحتتر شده است. Air Vegan و Veg Visits دو برنامه مفید در این حوزه هستند که تجربه سفر وگان را آسان تر می کنند. در این برنامه ها رتبه بندی فرودگاه های وگان پسند، غذاخوری های گیاهی و رزرو محل اقامت برای این افراد در سرتاسر جهان را میتوان یافت.
با افزایش روند گردشگری وگان، برخی از شرکتهای مسافرتی هستند که در تهیه تورهای گردشگران وگان تخصص دارند. علاوه بر این، خیلی از شرکتهای مسافرتی در سرتاسر جهان هم با گسترش محصولات خود برای تأمین نیازها و ترجیحات گردشگران وگان، به گردشگران وگان نزدیک می شوند. به قول یوهانا بونهیل اسمیت، تحلیلگر مسافرت و جهانگردی در GlobalData سبک زندگی وگان به محبوبیت بیشتری رسیده است و دیگر بعنوان یک بازار طاقچه (بخش فرعی از بازار کلی) شناخته نمی گردد. وی اظهار نمود: «ارائه خدمات به نیازهای هر مسافر در بهبودی بعد از همه گیری بسیار حیاتی می باشد تا اعتماد به نفس را بازیابی و رضایت را تأمین کند.»
با سطح رضایت بیشتر، شانس بیشتری برای جذب مشتریان وفادار وجود دارد و با عنایت به بیماری کووید- ۱۹ و صدمه های زیان آور بر درآمد شرکت ها، چشم انداز امیدوارکننده ای ایجاد خواهد شد. با عنایت به این که شرکتهای مسافرتی در حال شخصی سازی تجربه افراد هستند، برای تایید و عمل این موضوع، گیاه خواری باید منطقه ای باشد و در بخش گردشگری نادیده گرفته نشود.
منبع:

1400/01/29
14:06:46
5.0 / 5
539
تگهای خبر: خدمات , خرید , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴