BonAir
بن ایر

كلید پژوهشگاه میراث به مدیر فارس رسید

كلید پژوهشگاه میراث به مدیر فارس رسید

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با حکم علی اصغر مونسان، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، مصیب امیری که از سال ۱۳۹۲ مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس را به عهده داشت و قبل از آن، در معاونت حفاظت فنی این سازمان مشغول به کار بود، اینک با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شده است.
قبل از امیری، این مسؤولیت به عهده بهروز عمرانی بود که امروز (چهارشنبه، اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) تودیع شد. در این مراسم که محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی هم حضور داشت، گفته شد عمرانی از امروز بازنشسته شده است.
علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم اظهار داشت: آقای عمرانی با صحت، سلامت و صداقت به افتخار بازنشستگی نائل آمده که در واقع عاقبت بخیری برای او پس از ۳۰ سال تلاش است.
او اظهار نمود: در دولت دوازدهم در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار داشتیم. در این دوران بیشترین بودجه دولت معطوف به معیشت مردم بود و حوزه فرهنگ حدودا غریب واقع شده بود، با این وجود اقدامات خوبی در این وزارت خانه و در پژوهشگاه انجام شد. زمانی که آقای بهشتی ـ رئیس اسبق پژوهشگاه ـ قرار بود بازنشسته شود، افراد مختلفی برای تصدی ریاست پژوهشگاه عرضه شدند اما تاکید من از ابتدا بر این بود که از بدنه وزارت خانه فردی را بعنوان رئیس پژوهشگاه انتخاب نماییم که در نهایت آقای عمرانی بعنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب گردید که خوشبختانه انتخاب خوبی بود. عمرانی فردی بادانش، علاقه مند و پرتحرک است که صداقت در کار دارد و در دوران مسؤولیت خود در پژوهشگاه کارهای مهمی را انجام داده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: حالا برای انتخاب رئیس جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باردیگر نگاه و تمرکز ما به ظرفیت های درون وزارت خانه است و آقای امیری را که سال ها در استان فارس که یکی از استان های مهم درحوزه میراث فرهنگی و گردشگری می باشد، بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت داشته، بعنوان رئیس جدید این پژوهشگاه برگزیده ایم.
مونسان بعد به انتظاراتش اشاره نمود و اظهار داشت: انتظارم این است که پژوهش های کاربردی بخش مهمی از پژوهش های این پژوهشگاه باشد. ضمن این که این مجموعه بعنوان بازوی علمی و تولید دانش می تواند به وزارت خانه کمک نماید. انتظار دارم پژوهشگاه به ما راه نشان بدهد و طرح و برنامه ارائه نماید. در کنار این مشکل یابی یکی دیگر از موضوع هایی است که این مجموعه باید به آن توجه داشته باشد، چون که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری را مرکز فکر و تولید دانش وزارت خانه می دانم.
او افزود: ارتقای هیأت علمی، تکمیل اطلس باستان شناسی، تهیه کتاب معرفی آثار ثبت جهانی و ثبت ملی، استفاده از ظرفیت های علمی کشور و توجه به نیروی انسانی از مهم ترین موضوع هایی است که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باید به آن توجه داشته باشد.
بهروز عمرانی ـ رئیس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ـ هم اظهار داشت: در دوران مسؤولیتم در پژوهشگاه تلاش کردم اقدامات مهمی را انجام بدهم که همچون آنها رشد ۴۰ درصدی درآمدزایی در سال ۹۹ و ارتقای هیأت علمی پژوهشگاه است.
منبع:

1400/02/02
18:03:44
5.0 / 5
470
تگهای خبر: تولید , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵