BonAir
بن ایر

مسجد جامعی تاكید كرد

حفاظت از چشمه علی نیازمند طرح جامع است

حفاظت از چشمه علی نیازمند طرح جامع است

به گزارش بن ایر عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به مخدوش شدن کتبیه قاجاری در محل چشمه علی شهر ری اظهار داشت: حفاظت از چشمه علی نیازمند طرح جامع است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی در جریان دویست و نودمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: مهم ترین کشفیات قرن گذشته در حوزه دیرینه شناسی در ری در چشمه علی انجام شده است. کنار این چشمه یک تمدن پاگرفته است اما به این سرمایه عظیم تهران خیلی توجهی نشده است. اتفاق مخدوش کردن کتبیه قاجاری در شهر ری نشان داده است حفاظت از این منطقه به طرح جامعی نیاز دارد و متولی آن سطح شهردار منطقه نباید باشد، بلکه مسئله ای فراملی است.
وی افزود: در اینجا شمشیری که با آن یحیی بن زید را کشته بودند، شستند و برای آنکه متبرک شود به آن لقب چشمه علی دادند. هم اکنون هم مردم در آستانه سال نو قالی خویش را در آن می شویند تا تبرک بشود و به منزل بیاورند.
وی ادامه داد: با خط مترو به این چشمه صدمه وارد شد و در طرح کنونی هم به چشمه علی با نگاه خدمات شهری پرداخته شده است و ایجاد فضای سبز شهری در آنجا با عنایت به تمدن موجود در آن نگران کننده است. لایه لایه تمدن در آنجا قرار دارد که در معرض خطر است.
مسجدجامعی تصریح کرد: این مکان یک طرح ملی می طلبد و در حد پرداختن در سطح شهردار منطقه نیست. اینجا مکان بسیار مهمی است و باید به خوبی از آن حفاظت کرد.
انتقاد از قطعی های مکرر برخی سامانه های شهرداری تهران
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، محمد علیخانی هم در دویست و نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری اظهار داشت: طی یک هفته گذشته سامانه شهرسازی، سامانه ماده ۱۰۰ و سامانه آرشیو اسناد قطعی مکرر داشته و در انجام خدمات شهرداری به مردم، اختلال بوجود آمده است. مردم در این شرایط کرونایی باید ساعت ها در راهرو های شهرداری و یا دفاتر خدمات سرگردان باشند.
وی تصریح کرد: لزوم دارد به مدیران مربوطه تذکر لازم داده شود تا به جای پیگیری اخراج کارکنان بی دفاع، وظایف خویش را به درستی انجام دهند تا بیشتر از این منجر به ناراحتی پرسنل بی دفاع و مردم نشوند.
منبع:

1400/02/07
18:40:09
5.0 / 5
291
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵