BonAir
بن ایر

كشف بقایای انسان ها در خمره های بزرگ

كشف بقایای انسان ها در خمره های بزرگ

باستان شناسان گورستان تاریخی در یکی از جزایر فرانسه کشف کرده اند که در آن بقایای انسان ها در داخل خمره های سفالین بزرگ دفن شده اند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، گورستان تاریخی شامل ۴۰ قبر در جزیره «کُرس» فرانسه درحالی کشف شده است که در آن بقایای انسان ها در خمره های بزرگ سفالین قرار داده شده بودند.
بگفته باستان شناسان هم کودکان و هم بزرگسالان در این گورستان دفن شده اند.
بنظر می رسد این گورستان در فاصله قرن سوم تا پنجم میلادی مورد استفاده قرار گرفته باشد. خیلی از کسانی که در این گورستان دفن شده اند در داخل خمره های بزرگی که اغلب برای نگهداری از مواد غذایی استفاده می شده است قرار داده شده بودند.
باتوجه به طراحی این خمره ها می توان دریافت این ظروف از آفریقای شمالی به این مکان منتقل شده اند.
باستان شناسان همین طور متوجه شدند تعدادی از این قبرها با کاشی های تراکوتایی پوشانده شده بودند. رومی ها اغلب از این کاشی ها برای پوشاندن سقف ساختمان ها استفاده می کردند و البته در آن دوره این کاشی ها برای پوشاندن قبرها مورد استفاده قرار می گرفتند.
کسب اطلاعات درباره شهرهای باستانی احتمالی که در اطراف این گورستان وجود داشته اند تحقیقات بیشتری را می طلبد. در ماه های آتی باستان شناسان تحقیقات آزمایشگاهی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سن، جنسیت، بیماری و جراحت های انسان های دفن شده در این گورستان را شروع خواهند کرد.
1400/02/26
14:45:59
5.0 / 5
524
تگهای خبر: تاریخی , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲