BonAir
بن ایر

دغدغه هنرمندان صنایع دستی،

موزه ای كه از ماهیت اصلی اش دور شده است

موزه ای كه از ماهیت اصلی اش دور شده است

یک هنرمند پیشکسوت عرصه صنایع دستی درباره وضعیت موزه نقاشی پشت شیشه تصریح کرد: این موزه تا اندازه ای از ماهیت اصلی خود دور شده است؛ زمانی که یک موزه به یک کارگاه آموزشی تبدیل می شود از روند عادی خود خارج شده و جنبه دیگری پیدا می کند.


امیر رحیمی، هنرمند صنایع دستی که ۴۵ سال است در عرصه نقاشی پشت شیشه فعالیت می کند در گفت وگویی با ایسنا درباره وضعیت تولید و فروش این حوزه بخصوص در روزگار کرونا، اظهار نمود: با عنایت به این که ما به صورت خانوادگی سال ها در این حوزه فعال بودیم، به صورت سفارشی کار می نماییم و بنابراین هم در روزگار کرونا با مشکل زیادی مواجه نشدیم. هر چند که تهیه مواد اولیه مشکل شده است و با عنایت به این که وسایل نقاشی اساسا از خارج از کشور تهیه می شوند، گرانتر شده اند.
او با اشاره به اینکه صنایع دستی هنری است که احتیاج به عشق و زمان دارد، افزود: باید البته این نکته را در نظر داشت که بعضی از همکاران ما در روزگار کرونا به علت مشکلات اقتصادی گرفتار مشکلات زیادی شدند.
این هنرمند پیشکسوت عرصه صنایع دستی همینطور درباره وضعیت هنر نقاشی پشت شیشه اظهار نمود: وضعیت این رشته تنها در چند سال و حدود سالهای ۹۰ در شرایط خوبی قرار داشت. الان اما چندان در شرایط مطلوبی قرار ندارد.
او درباره موزه نقاشی پشت شیشه تصریح کرد: این موزه از ماهیت اصلی خود تا اندازه ای دور شده است؛ چونکه موزه باید کار خودش را انجام دهد و تبلیغات کند و زمانی که یک موزه به یک کارگاه آموزشی تبدیل می شود، از روند عادی خود خارج شده و جنبه دیگری پیدا می کند.1400/03/02
13:21:48
5.0 / 5
396
تگهای خبر: آموزش , تولید , كشور , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳