BonAir
بن ایر

اعلام وضعیت مراكز گردشگری در دوران ممنوعیت سفر

اعلام وضعیت مراكز گردشگری در دوران ممنوعیت سفر

معاون گردشگری گفت با وجود اعلام ممنوعیت سفر، اما فعالیت مراکز گردشگری مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا ممنوع نشده است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، هیچ نقطه ای از کشور در وضعیت سفید کرونا قرار ندارد؛ طبق اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۱۳ شهر در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. سخنگوی ستاد ملی کرونا با هدف کنترل بیشتر ویروس کرونا، از بررسی پیشنهادی برای ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه اطلاع داده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا هم یادآور شده که ورود خودرو های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز یا خروج پلاک های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز یک میلیون تومان جریمه دارد و در مورد شهرهای نارنجی هم ورود پلاک های غیربومی به این شهرها و هم خروج پلاک های بومی از آنها مشمول جریمه نیم میلیون تومانی خواهد شد.
با این حال، ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ اظهار داشت: با عنایت به اینکه از دیماه ۹۹ مراکز گردشگری با اصرار و پیگیری های این وزارت خانه در گروه یک مشاغل قرار گرفته اند، بدون تردید این مراکز می توانند میزبان مسافرانی باشند که با وسایل حمل و نقل عمومی به شهرهای مختلف ایران، فارغ از هرگونه رنگ بندی سفر می کنند.
او یادآوری کرده که مبنای تصمیم گیری درباره فعالیتهای گردشگری در شهرها و استانهای مختلف، رنگ بندی ای است که از جانب ستاد ملی کرونا اعلام می شود. در تردد به / از شهرهای قرمز و نارنجی از راه وسایل نقلیه شخصی ممنوعیت داریم.
با این وجود، از برخی استان ها همچون گیلان گزارش شده که مسؤولان محلی از اجرای تور خودداری می کنند، به صورتی که در هفته های گذشته، بیشتر تورها را به مبدأ بازگردانده اند و با بعضی از این تورها هم برخورد شده است. معاون گردشگری هنوز درباره ممانعت هایی که از اجرای تور در بعضی مناطق می شود، پاسخی نداده است.
منبع:

1400/03/08
22:55:04
5.0 / 5
315
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳