BonAir
بن ایر

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

موزه مطبوعات آذربایجان می تواند به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد

موزه مطبوعات آذربایجان می تواند به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد

به گزارش بن ایر آذربایجان شرقی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز می تواند به سبب بیان تاریخ ایران و نقش آذربایجان در ساخت این کشور به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد، اظهار داشت:  شهر به شهر کشور روایت گر تاریخ است، کشور ما،  کشور ارزشمندی بوده و در ساخت تمدن بشری نقش به سزایی ایفا کرده است.


علی اصغر مونسان روز دوشنبه ۲۴ خرداد در مراسم افتتاح رسمی موزه مطبوعات آذربایجان و رونمایی از تمبر اختصاصی یادبود افتتاح موزه مطبوعات آذربایجان، با بیان اینکه نقش آذربایجان و تبریز در تاریخ ایران، نفش بسیارپررنگی است، اظهار داشت: با شناسایی و جمع آوری اسناد تاریخی، موزه مطبوعات می تواند موزه ای بسیار پرارزش و نقطه ای برای روایت تاریخ آذربایجان و نقش آن در تاریخ کشور باشد.
وی با بیان اینکه برای انتخاب چنین موزه ای، خوش سلیقگی شده است، اظهار داشت: باید کمک کرد تا غنای این موزه پرارزش باشد، ارزش موزه تنها به بزرگی ساختمان بستگی ندارد بلکه ارزش موزه به ارزش روایتش است و این ارزش حتی فراتر از نمایش آثار و اشیا است.
مونسان موزه را محل روایت تاریخ دانست و اظهار داشت: در تمامی موزه ها تاریخ را روایت می نماییم این روایت تاریخ با موضوعات مطبوعاتی می تواند بسیار پرارزش و با غنا باشد، همه ی فعالان و دوستداران تبریز و آذربایجان را باید مطلع نماییم تا اسناد خودرا در اختیار موزه قرار دهند.
وی با بیان اینکه نگران تامین و تکمیل موزه مطبوعات نباشید، اظهار داشت: نگرانی عزیزان فقط روی تامین محتوا باشد، چونکه حیف است محتوای این موزه کم باشد.
منبع:

1400/03/24
22:52:40
5.0 / 5
505
تگهای خبر: تاریخی , ساختمان , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴