BonAir
بن ایر

نیكزادفر مطرح كرد؛

یك هتل با وجود ادعای مالكیت شهرداری به شركت مادرتخصصی واگذار شد

یك هتل با وجود ادعای مالكیت شهرداری به شركت مادرتخصصی واگذار شد

بن ایر: مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از گرفتن سند هتل ایرانگردی و جهانگردی در مشکین شهر که از سال ۸۰ در تملک شهرداری قرار گرفته بود، آگاهی داد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی با بیان این خبر بیان نمود: بر مبنای تبصره دو ماده یک قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۸۲، شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی وارث تمامی اموال و دارایی های سازمان ایرانگردی و جهانگردی سابق است.
اوبا اشاره به این که در سالهای گذشته بعضی از این اموال در اختیار سایر دستگاه ها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: هم اکنون قانون گذار برای بازپس گیری این اموال پیگیر است و در این خصوص با وزارت اقتصاد و دارایی همینطور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نقاط مشترکی خوبی رسیده ایم.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی اضافه کرد: با پیگیری های مدیریت املاک و مستغلات شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در گذشته سند هتل بیله سوار را برای دفتر مرکزی گرفته و بعد از آن هم سال قبل سند در ارتباط با مهمانسرای خواف واقع در شهرستان خواف دریافت شد.
نیکزادفر از گرفتن سند این هتل در ادامه اقدامات مدیریت املاک و مستغلات شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در این راستا نام برد و اظهار داشت: هتل در ابتدا و زمان جنگ به علت عدم وجود بیمارستان در مشکین شهر در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و بعد از آن در سال ۸۰ به شهرداری تحویل داده شد.
او خاطرنشان کرد: پیگیری برای دریافت سند این هتل از سال قبل شروع شد و با وجود ادعای مالکیت شهرداری و داشتن سند، با عرضه مدارک قانونی موفق به اثبات مالکیت این ملک از لحاظ عیانی شدیم و نهایتاً سند آنرا هفته گذشته دریافت کردیم.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی ضمن اشاره به تنفس یک ساله برای اجرای اصل ۴۴ در سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: بعد از تحویل هتل که در هفته آینده صورت می گیرد، مراحل فراخوان برای مزایده و واگذاری به سرمایه گذاری حائز شرایط صورت خواهد گرفت که با کیفیتی بالا و تجهیزات به روز وارد زنجیره خدمات دهی گردشگری کشور شود.
نیکزادفر ضمن اشاره به فرسوده بودن تجهیزات و احتیاج به تعمیرات ساختمان هتل، اضافه کرد: این هتل دارای ۲۵ اتاق و یک رستوران بزرگ است که به علت عدم رسیدگی گرفتار فرسودگی شده است و احتیاج به بهسازی و نوسازی اساسی دارد.
او همینطور درباره دریافت غرامت توضیح داد: تابحال غرامتی دریافت نکرده ایم ولی صورت جلسه ای را سال قبل با استاندار اردبیل امضا کردیم که بر همین مبنا قرار شد در صورت دریافت سند، اجرت المثل پرداخت گردد.


منبع:

1400/04/08
18:04:24
5.0 / 5
264
تگهای خبر: بهسازی , تخصصی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱