BonAir
بن ایر

در گزارش بن ایر بیان شد؛

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان كارآمد دقت كند

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان كارآمد دقت كند

به گزارش بن ایر مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی اظهار داشت: وزیر جدید میراث فرهنگی باید در انتخاب معاونان بخش های در رابطه با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی دقت و مشاوره های لازم را کسب کند.حسین بختیاری رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی به نمایندگی تعدادی از فعالان و تشکلهای غیردولتی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان نمود: وزیر باید به حوزه های سه گانه وزارت آگاه باشد و از این ظرفیت حوزه ها فرد متعهد و متخصص و آگاه به حوزه های سه گانه وزارت باشد با مشاوران قوی و استفاده از ظرفیت های حوزه های سه گانه در بدنه غیردولتی این بخش ها. اگر فردی با این مشخصات باشد می تواند در چهار سال آینده بخش اعظمی از مشکلات این حوزه را رفع کند اما اگر مثل ۱۶ سال گذشته باشد افراد و معاونان ناکارآمد روی کار بیایند، اجازه نمی دهند این حوزه ها تعالی پیدا کنند.
وی اظهار داشت: رکود مدیریتی در حوزه صنایع دستی طی دو دهه گذشته و عیوب ساختاری در اداره امور صنایع دستی کشور مشهود است. همینطور رکود تولید، عدم بهره مندی از قوانین جاری برای پشتیبانی از هنرمندان، توقف صادرات محصولات صنایع دستی و مشکل دسترسی لازم به مواد اولیه برای تولید محصول و در نهایت بی کفایتی مدیریت چند ساله اخیر دستگاه متولی سبب نارضایتی بخش اعظم بدنه صنایع دستی کشور شده است. با عنایت به تحول اخیر که در نگاه دولت سیزدهم وجود دارد، جلسه ای با حضور مدیران تشکل ها و فعالان غیردولتی صنایع دستی تشکیل و شاخصه های وزیر پیشنهادی و معاون صنایع دستی برای عرضه به رئیس جمهور منتخب مردم بررسی گردید.
بختیاری اظهار داشت: از نگاه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، فعالان و مدیران تشکلهای غیردولتی، وزیر مربوطه باید دارای تعهد، تخصص، آگاهی، تدبر، فرانگری، دلسوزی، مردم مداری، آشنا به امور بخش های سه گانه، مهارت و کارآمدی، جسور بودن برای تحقق مطالبات بخش های مربوطه، قدرت تفکر و مشاوره با بدنه حوزه های سه گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسن اعتماد به بخش های غیردولتی و ذکاوت و تیزهوشی برای رهبری این وزارت خانه استراتژیک را دارا باشد و در انتخاب معاونین بخش های در رابطه با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی جهت پیشبرد اهداف وزارت خانه دقت و مشاوره های لازم را کسب کند و از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای برون سپاری و تحقق اهداف قانونی وزارت خانه بهره مند شود.
مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی در ادامه بیان نمود: در اجرای قوانین معوقه جسارت و صداقت داشته باشد، تحول گرا، قانونمند، مخلص، متعهد، متواضع و پاسخگو باشد. در اجرای مطالبات معوقه بخش های مربوطه تسریع و برای ارتقا وضعیت موجود تلاش نماید، همینطور در تأمین امکانات رفاهی برای کارمندان و کارکنان مجموعه و بدنه در رابطه با وزارت خانه شامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات فوری قانونی انجام و نسبت به تعهدات سازمانی پایبند باشد.


منبع:

1400/04/10
12:45:18
5.0 / 5
309
تگهای خبر: تولید , دستگاه , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳