BonAir
بن ایر

مدیركل دفتر مطالعات گردشگری مطرح كرد؛

دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری بازبینی شد

دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری بازبینی شد

بن ایر: مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری از بازبینی دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری آگاهی داد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، زاهد شفیعی اظهار داشت: در سالهای قبل فقط برای ۳ گروه راهنمایان شامل فرهنگی، طبیعت گردی و ژئوتوریسم دوره آموزشی طراحی شده بود که باتوجه به تغییرات و روندهای جدید، دوره های یاد شده نیاز به بازبینی داشت.
او اضافه کرد: بمنظور بروزرسانی دروس آموزشی و با بهره مندی از نظرات کارشناسی اساتید مربوطه و مشارکت تشکل های حرفه ای قرار شد دوره یاد شده در دو گروه راهنمایان فرهنگی و راهنمایان طبیعت گردی ساماندهی گردد.
شفیعی اظهار داشت: برمبنای بازبینی های انجام شده نزدیک به ۵۰۰ ساعت دوره آموزشی ویژه راهنمایان فرهنگی و حدود ۶۰۰ ساعت آموزشی ویژه راهنمایان طبیعت گردی طراحی شده و آماده ابلاغ از طرف وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در نهایت اجرا از طرف مؤسسات آموزشی برای ارتقا کیفیت در این بخش است.
به گفته مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری، برمبنای تعاریف جدید که منطبق با قانون مربوط به آموزش راهنمایان گردشگری ست، یک دوره آموزشی با محوریت کارهای طبیعی و دوره دیگر با محوریت کارهای فرهنگی در دو بخش داخلی و بین المللی پیش بینی شده است.
وی با تاکید بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری در رابطه با توریستهای داخلی و خارجی اضافه کرد: راهنمایان می توانند کیفیت سفر گردشگران و نگرش آنها در مورد مقاصد گردشگری را تحت تأثیر قرار دهند؛ بدین سبب جایگاه مهمی در زنجیره صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1400/04/10
22:47:22
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آموزش , توریست , توریسم , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲