BonAir
بن ایر

كشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

كشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

یک تابوت تاریخی شامل بقایای دو انسان در انگلستان کشف شد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوز، حین بازسازی «باغ های سیدنی» در شهر «باث» واقع در انگلستان یک تابوت سنگی رومی با قدمت ۲۰۰۰ سال درحالی که دو اسکلت در آن قرار داشتند کشف شد.
شورای این شهر با بیان خبر کشف این تابوت از این اکتشاف بعنوان فرصتی نادر برای پی بردن به روش ها و سنت های تدفین این منطقه در گذشته یاد کرده است.
گروهی از باستان شناسان با کاوش در این مکان موفق شدند این تابوت حدودا دومتری را از دل خاک بیرون بیاروند.
این تابوت از سنگ آهک های این منطقه تولید شده و بقایای دو انسان را در خود جای داده است. کارشناسان دریافتند باتوجه به نحوه قرار دادن اجساد در تابوت این تابوت به غیرمسیحی ها تعلق داشته است.
علاوه بر این تابوت آثار تاریخی همچون مهره های شیشه ای سرخ و آبی و یک ظرف کوچک حاوی بقایای غذا نیز در کنار این تابوت کشف شده اند.
کارشناسان همین طور با ایجاد مدلهای سه بعدی از محفظه تابوت و در بزرگ تر آن، ابعاد مختلف این اثر را مورد بررسی قرار دادند تا بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد هویت و اصالت افراد دفن شده در آن و ارتباط آنها با یکدیگر کسب کنند.
شورای این شهر از برنامه هایی برای به نمایش گذاشتن تابوت خالی به همراه ارائه نتایج تحقیقات بر روی اسکلت ها آگاهی داد و اعلام نمود این اکتشاف نشان دهنده اهمیت این شهر در زمینه دیرینه شناسی است.1400/04/14
10:11:09
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵