BonAir
بن ایر

مهر خبر می دهد؛

بلیت قطار مشهد با بیان تعطیلی ۶ روزه تهران ۷۰۰ هزار تومان شد

بلیت قطار مشهد با بیان تعطیلی ۶ روزه تهران ۷۰۰ هزار تومان شد

به گزارش بن ایر باآنکه نرخ بلیت قطارهای مسافری زیر ۵ ستاره تابع نرخ اعلامی شورایعالی ترابری است، اما نرخ بلیت قطارهای ۵ ستاره با مجوز این شورایعالی، آزاد است که در تعطیلات اخیر به ۷۰۰ هزار تومان رسید.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، بر مبنای آخرین مصوبه شورایعالی ترابری در بهمن ماه سال گذشته، قیمت بلیت قطارهای مسافری ۴ و ۶ تخته در همه مسیرها با افزایش ۲۵ درصدی - در صورت خالی بودن نیمی از صندلی های هر کوپه -، مواجه گردید.
در حال حاضر قیمت بلیت قطار تهران-مشهد برای قطارهای ۳ ستاره ۶ تخته ۱۶۰ و ۳ ستاره ۴ تخته ۱۸۵ هزار تومان است؛ همینطور قطارهای ۴ ستاره ۴ تخته هم بلیت قطار مسافری این مسیر را ۲۲۰ تا ۲۶۰ هزار تومان بسته به کلاس و کیفیت قطار و ۳۶۰ هزار تومان با پذیرایی به فروش می رسانند.
این در حالی است که قیمت بلیت قطارهای ۵ ستاره، تابع عرضه و تقاضا بوده و از مصوبات شورایعالی ترابری پیروی نمی کند.
با توجه به تعطیلی ۶ روزه اخیر از یک سو و هم منع تردد جاده ای با خودروی شخصی، خیلی از مردم به خرید بلیت قطار و اتوبوس روی آورده اند که سبب نایاب شدن بلیت قطار و اتوبوس شده است.

همچنین برای مسیر تهران-تبریز هم حدود ۵۰ سرویس از ترمینال های غرب و بیهقی از ساعت ۱۴: ۳۰ امروز تا ۲۴: ۰۰ از جانب شرکتهای مختلف برقرار شده که همه ۵۰ سرویس کاملاً پر شده و هیچ ظرفیتی برای سفر وجود ندارد.

همچنین از حدود ۳۰ سرویس امروز تهران-ارومیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امشب، تنها ۱۱ سرویس جا داشته و همه بلیت های ۱۹ سرویس دیگر به فروش رفته است.
بلیت اتوبوس همه ۳۱ سرویس سفر مسیر تهران-رشت از پایانه های غرب و بیهقی در روز جاری فروخته شده و ظرفیت دیگری وجود ندارد.
برای مسیر تهران-اصفهان هم امروز ۶۰ سرویس از پایانه های بیهقی، جنوب، غرب و پونک بوجود آمده بود که تنها ۷ سرویس آن جا دارد؛ ظرفیت ۵۳ سرویس دیگر به صورت کامل پر شده و به فروش رسیده است.
برخی شنیده ها حاکی می باشد، برخی از اتوبوس ها پروتکل فروش صندلی های خود تا ۵۰ درصد ظرفیت را رعایت نکرده و مبادرت به آزادسواری مسافران در ورودی های ترمینال ها خصوصاً دو ترمینال غرب و جنوب می کنند.
گفته می شود نرخ های دریافتی از مسافران اتوبوس ها هم بعضاً تا دو برابر قیمت مصوب و اعلامی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

1400/05/04
10:41:49
5.0 / 5
442
تگهای خبر: خرید , سفر , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳