BonAir
بن ایر

برگزاری آزمون گردشگری در وضعیت حاد کرونا

برگزاری آزمون گردشگری در وضعیت حاد کرونا

بن ایر: با وجود شرایط اضطراری و حاد کرونا، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از برگزاری آزمون جامع گردشگری با مجوز ستاد ملی کرونا در روز جمعه، پانزدهم مردادماه آگاهی داد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، درحالی که شرایط کرونا در کشور حاد شده و ۲۸۵ شهر را در وضعیت قرمز قرار داده است، زاهد شفیعی ـ مدیرکل دفتر آموزش مطالعات و برنامه ریزی گردشگری ـ اعلام نمود: آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری با مجوز ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در روز جمعه، پانزدهم مردادماه، همزمان در سراسر کشور و مناطق آزاد کیش و چابهار برگزار می گردد.
بگفته او، ۶۰۳۳ داوطلب در هفت دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی، راهنمایان زمین گردشگری، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق و مدیر فنی طرح تطبیق، آزمون خواهند داد.
او اضافه کرد: شرکت کنندگان در دوره راهنمایان فرهنگی تعداد ۲۲۷۷ نفر، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی۱۶۰۶ نفر، راهنمایان طبیعت گردی ۱۲۶۲ نفر، راهنمایان زمین گردشگری ۴۹ نفر، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری ۴۸۸ نفر، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق ۳۰۵ نفر و مدیر فنی طرح تطبیق ۴۸ نفر هستند.
شفیعی با اشاره به اینکه در بین استانهای کشور، استان تهران با بیشترین متقاضی به تعداد ۱۵۶۱ نفر و سپس استانهای خراسان رضوی با ۸۰۰ نفر، فارس ۴۴۵ نفر و اصفهان ۴۷۷ نفر در صدر قرار دارند، اظهار داشت: کمترین تعداد شرکت کننده متعلق به استان خراسان جنوبی با ۲۰ نفر است.
او همین طور اظهار نمود: تمام عملیات مربوط به این آزمون بوسیله سامانه آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری به آدرس EDUTOURISM.ICHTO.IR انجام شده و آزمون دهندگان می توانند نتایج مربوط به آزمون خودرا از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۶/۱۳ در این سامانه ببینند.
مدیرکل دفتر آموزش مطالعات و برنامه ریزی اضافه کرد: این آزمون با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی برگزار می شود و در این راستا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تمام تمهیدات لازم را به کار گرفته است تا شرایط ایمن را برای شرکت کنندگان و عوامل اجرائی آزمون فراهم سازد.
شفیعی همین طور اظهار داشت: در اقدامی تسهیل شونده، در صورتیکه هر یک از فراگیران ثبت نام کننده بنا به ملاحظات و نگرانی ناشی از بیماری کرونا در آزمون حضور نیابند، حق شرکت در سه دوره دیگر برای آنها محفوظ خواهد ماند، اما بدیهی است هزینه ثبت نام پرداختی به سبب واریز به حساب شرکت مجری بخش خصوصی قابل بازگشت نخواهد بود.
منبع:

1400/05/16
20:57:12
5.0 / 5
192
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴