BonAir
بن ایر

با حضور در گالری استاد انتظامی انجام شد؛

رونمایی از نخستین تابلوی قلم زنی با تلفیق فیروزه

رونمایی از نخستین تابلوی قلم زنی با تلفیق فیروزه

به گزارش بن ایر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نمایشگاه تخصصی فیروزه کوبی و قلم زنی روی مس محبوب، بازدید و از نخستین تابلوی قلم زنی با تلفیق فیروزه رونمایی نمود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، علی اصغر مونسان با حضور در این نمایشگاه که در محل گالری استاد انتظامی برگزار شده بود، از نزدیک به بازدید از صنایع دستی و دست آفریده هایی که در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند، پرداخت.
در نمایشگاه تخصصی فیروزه کوبی و قلم زنی روی مس محبوب که از ۱۵ مرداد در محل گالری استاد انتظامی برگزار شده و تا فردا ادامه دارد، آثار دو هنرمند استان یزد به نامهای محبوبه السادات حسین زاده و محمدمهدی اسماعیلی میبدی به نمایش درآمده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از این نمایشگاه بر پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی تاکید کرد و ضمن اشاره به حضور فعالان بانوان در رشته های مختلف صنایع دستی، فعالیت آنان را ترکیبی از هنر و ذوق و استعداد دانست.
او در بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه و گالری استاد عزت الله انتظامی، با گرامی داشت یاد این هنرمند و بازیگر فقید سینمای ایران بر پشتیبانی از هنر و فرهنگ از جانب تمام دستگاه ها تاکید کرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همینطور در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، تابلوی قلم زنی با تلفیق فیروزه را که برای نخستین بار در ایران ساخته شده است، رونمایی نمود.
فیروزه به کار رفته در این تابلو سنگ معدنی فیروزه است و طرح کلی آن ترمه است.
طرحی که در وسط تابلو به کار رفته هم کاشی مسجد جامع یزد است و این تابلو به صورت مشترک توسط این دو هنرمند یزدی ساخته شده است.


منبع:

1400/05/22
12:10:24
5.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳