BonAir
بن ایر

کاهش ۵۷ درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونائی

کاهش ۵۷ درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونائی

وزارت راه و شهرسازی از کاهش 57 درصدی سفرهای هوایی در تعطیلات کرونائی اخیر به نسبت ماه قبل آگاهی داد.به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، وزارت راه اعلام نمود: بعنوان نمونه، ۲۸ مرداد امسال (روز عاشورا) ۷۶ پرواز خروجی و ۷۴ پرواز ورودی در فرودگاه مهرآباد انجام شده است که در مقایسه با روز مشابه در تیرماه به ترتیب ۵۶.۶ و ۵۷.۵ درصد کاهش داشته است.

در روز سه شنبه ۲۶ مرداد در فرودگاه کیش ۳۲ پرواز (شامل ۱۶ پرواز ورودی و ۱۶ پرواز خروجی) انجام شد؛ حال آنکه شنبه ۳۰ مرداد برمبنای اعلام اطلاعات پرواز این فرودگاه، ۱۶ پرواز شامل ۸ پرواز ورودی و ۸ پرواز خروجی انجام شد که نشان دهنده کاهش ۵۰ درصدی پروازهای فرودگاه کیش است.

در فرودگاه مشهد نیز روز شنبه ۳۰ مرداد ۲۶ پرواز ورودی داخلی، ۲۲ پرواز خروجی داخلی، ۲ پرواز ورودی خارجی و ۳ پرواز خروجی خارجی و مجموعاً ۵۳ پرواز انجام شد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباب کاهش سفر به شهرهای مختلف، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز به مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری، مبادرت به کاهش و کنترل پروازها کرد.

با این اقدام، پروازها تا حدود یک سوم کاهش پیدا کرد اما این میزان، در شهرهای مختلف باتوجه به تعداد پروازها، متفاوت می باشد. بطورمثال اگر فرودگاهی ۲ پرواز در روز داشت، یک پرواز آن کم شد و امکان توقف هر دو پرواز وجود نداشت که در نتیجه در چنین فرودگاه هایی، تعداد پروازها کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

متوسط پروازهای فرودگاه مشهد در ایام عادی و قبل از اعمال محدودیت ها، ۱۷۰ پرواز در روز بود که این آمار نشان میدهد در مقایسه با مدت زمان مشابه در ماه گذشته ۶۹ درصد کاهش پرواز و ۷۲ درصد کاهش مسافر داشته ایم.
1400/06/01
10:10:28
5.0 / 5
361
تگهای خبر: پرواز , سفر , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳