BonAir
بن ایر

گردشگرها به پاریس برنگشته اند

گردشگرها به پاریس برنگشته اند

در تابستان امسال گردشگران کمی در خیابان های پاریس دیده می شوند؛ این مساله امیدواری برای احیای گردشگری این مقصد گردشگری مشهور را که سال قبل بر اثر کرونا کم بازدید شده بود کم رنگ کرده است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاریس در فاصله بین ژوئن و اوت، حدود ۳.۶ تا ۴.۷ میلیون بازدیدکننده داشته؛ این درحالی است که این رقم در سال ۲۰۱۹ یعنی قبل از همه گیری ویروس کرونا و مختل شدن سفرهای بین المللی ۱۰ میلیون نفر گزارش شده بود.
سال قبل نیز فقط ۲.۶ میلیون نفر از پاریس بازدید کردند.
فرانسه مقررات سفری را قبل از شروع فصل تابستان تسهیل کرد و کشورها را در سه گروه قرمز، نارنجی و سبز دسته بندی کرد تا بدین سان لزوم ارائه نتیجه آزمایش کرونا، ارائه دلیل موجه برای سفر و یا لزوم قرنطینه شدن مسافران مشخص شود.
موزه ها و سایر اماکن فرهنگی نیز بعد از مدت ها تعطیلی بازگشایی شدند، البته بازدیدکنندگان برای حضور در این اماکن باید «گذرنامه سلامت» را که گواهی واکسینه شدن یا منفی بودن نتیجه آزمایش کرونا است عرضه کنند.
درحالی که مدیر یکی از شرکت های مسافرتی معتقد می باشد وضعیت هتل ها در پاریس نسبت به هر نقطه دیگری از فرانسه نگران کننده تر است، مدیر یک شرکت ارائه دهنده خدمات بازدید از شهر به همراه خودرو های کلاسیک فرانسوی می گوید تابستان امسال فقط ۱۲۰ مشتری داشته؛ این درحالی است که در سال ۲۰۱۹ این رقم ۳۶۰ نفر بوده است؛ چونکه بیشتر مراجعه کنندگان این شرکت را آمریکایی ها و استرالیایی ها می سازند.
در این بین راهنماهای تور هم به سبب نبود گردشگران با مشکلاتی مواجه گشته اند، چونکه فعالیت آنها در منطقه «ایل دو فرانس» تا بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته است.
برج ایفل هم که در اواسط جولای بعد از ۹ ماه تعطیلی ناشی از همه گیری کرونا بازگشایی شد، روزانه فقط ۱۳هزار بازدیدکننده دارد؛ این درحالی است که شمار بازدیدکنندگان در وضعیت عادی به دوبرابر این رقم می رسید. حدود ۵۰ درصد از بازدیدکنندگان این مکان را هم اکنون فرانسوی ها تشکیل می دهند؛این درحالی است که در گذشته سهم فرانسوی ها ۲۰ درصد بود.1400/06/02
10:36:48
5.0 / 5
215
تگهای خبر: خدمات , سفر , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳