BonAir
بن ایر

قاضی زاده هاشمی در موافقت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی:

ضرغامی توانایی توسعه گردشگری را دارد

ضرغامی توانایی توسعه گردشگری را دارد

به گزارش بن ایر نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به اینکه ضرغامی اهل رسانه است و می تواند مساله گردشگری در ایران را توسعه دهد، اظهار داشت: ما نیازمند فردی استراتژیک مانند ضرغامی برای تصدی وزارت میراث فرهنگی است.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه علنی عصر امروز سه شنبه (۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهارداشت: عزت الله ضرغامی احتیاج به معرفی بنده ندارد اما لازم دانستم نکاتی را مطرح کنم. البته ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای صحبت کردن در موافقت با وی ثبت نام کرده بودند و این نشان داده است که اغلب نمایندگان شناخت کافی از توانایی های وی دارند.
وی بیان نمود: برخی افراد می گویند ضرغامی چهره ای با سابقه کار در عرصه فرهنگی و رسانه ای است و چرا برای وزارت خانه اقتصادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس معرفی شده است؟ بنده معتقدم این گزاره کامل نیست.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اساسا چه کسی گفته است فرهنگ فقط منحصر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؟ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رویکرد تمدن سازی دارد و ما باید فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را به جهانیان نشان دهیم که ضرغامی این خصوصیت را به خوبی دارد.
قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: جمهور ی اسلامی ایران جزو سه کشوری است که مراکز مختلف آن در یونسکو ثبت جهانی شده است اما دشمنان می خواهند ما را منزوی کنند. ابزار دیده شدن ما این است که از ظرفیت سفر استفاده نماییم و اقداماتی صورت گیرد تا مردم جهان به کشورمان بیایند و ظرفیت های ایران را ببینند.
وی تاکید کرد: ترویج مساله گردشگری در جمهوری اسلامی ایران نیازمند تبلیغات است و به فردی نیاز دارد که تبلیغات و رسانه را به خوبی بشناسد و بتواند با همه گویش ها، اقوام و مذاهب صحبت کند و ضرغامی یک فرد رسانه ای و مناسب برای این وزارت خانه است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: دشمنان ما را تحریم کردند و اجازه فروش نفت به ایران نمی دهند و مسیر گشایش تحریم ها، توجه به گردشگری و سفر است و ما نیازمند فرد استراتژیک و با سابقه ای مانند عزت الله ضرغامی برای تصدی این وزارت خانه هستیم.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: ضرغامی چهره ای چند وجهی است، رسانه را می شناسد، اهل تعاملات اجتماعی است و با دولت های مختلف و در وزارت خانه های متعدد کار کرده است.
وی اظهارداشت: بزرگترین حوزه ای که ما می توانیم به دنیا معرفی نماییم، تمدن دینی و اسلامی ایران است و باید از انتخاب ضرغامی برای تصدی این وزارت خانه استقبال نماییم.
قاضی زاده هاشمی متذکر شد: معمولاً افراد تک بعدی برای تصدی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتخاب می شدند و این وزارت خانه تبدیل به حیاط خلوت افراد سیاسی می شد اما هم اکنون باید تصدی این وزارت خانه را به فرد باسابقه و با تجربه ای چون ضرغامی بسپاریم.


منبع:

1400/06/04
18:44:57
5.0 / 5
213
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱