BonAir
بن ایر

کشف بقایای یک سکونتگاه تاریخی در مصر

کشف بقایای یک سکونتگاه تاریخی در مصر

به گزارش بن ایر باستان شناسان در مصر موفق شدند با کاوش در شهر بندری اسکندریه به بقایای سکونتگاهی تاریخی دست یابند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، مصر روز جمعه از کشف بقایای سکونتگاهی در شهر بندری «اسکندریه» اطلاع داد که قدمت آن دست کم به قرن دوم قبل از میلاد بازمی گردد.
بیانیه وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر نشان می دهد، یک تیم دیرینه شناسی مصری طی ۹ ماه کاوش توانسته است در نهایت به این اکتشاف برسد.
به قول باستان شناسان این سکونت گاه جنبه تجاری هم داشته است.
به قول «مصطفی وزیری» دبیر شورایعالی آثار باستانی مصر، مطالعات اولیه وجود یک جاده اصلی و خیابان های مجاور هم را که با سیستم فاضلابی به یکدیگر متصل شده بودند تایید می کند.
این منطقه از زمان بطلمیوسی تا اواسط دوران حکم رانی رومی ها مورد استفاده قرار گرفته بود که در این صورت بازه زمانی بین قرن دوم قبل از میلاد تا قرن چهارم میلادی را برای تاریخچه آن میتوان در نظر گرفت.
باستان شناسان همینطور در این مکان یک مجسمه از جنس مرمر سفید را که به نظر می آید تصویرگر یکی از امپراتورهای رومی باشد در کنار چندین طلسم، چندین کوزه و حدود ۷۰۰ سکه باستانی کشف کردند.
مصر در سالهای اخیر به امید احیای حوزه گردشگری کشور که به علت مسائل داخلی و کرونا گرفتار مشکلاتی شده خبر اکتشافات باستانی گوناگونی را منتشر نموده است.


1400/06/08
10:05:05
5.0 / 5
207
تگهای خبر: تاریخی , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲