BonAir
بن ایر

رونق گردشگری با تجربه های کرونائی

رونق گردشگری با تجربه های کرونائی

خراسان رضوی یافته های به دست آمده از بیماری همه گیر کووید- 19 و اقدامات انجام شده برای مدیریت شیوع ویروس بسیار مهمست و باتوجه به بهبود بخش گردشگردی باید از این بحران درس بگیریم تا در آینده مقاوم تر باشیم.


به نقل از نیوز، این بحران نقاط ضعف و قوت روش ها را آشکار کرده و نشان داده است که افراد می توانند در کنار هم اهداف بزرگ کسب کنند. آمادگی برای مدیریت و بهبود بحران حیاتیست برای اینکه زمان لازم برای یافتن راهکارهای مبتنی بر ریسک و ایجاد برنامه های اضطراری مناسب را فراهم می آورد. در اینجا، شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) به درس های آموخته شده تا حالا و نحوه استفاده از آنها برای آماده سازی در بحران های آینده می پردازد.
الزام همکاری و هماهنگی برای مدیریت بحران
همکاری و هماهنگی برای مدیریت بحران ضروری می باشد، همانطور که سیاست گذاران قصد دارند تا شیوع بیماری کووید- ۱۹ را کاهش دهند تصمیماتی را اتخاذ کردند که در نهایت بر افراد داخل و خارج از مرزهای آنها موثر بود. بر خلاف بحران های قبلی، سیاست هایی که در بیماری همه گیر کووید- ۱۹ اعمال شد منجر به تعطیلی مرزهای بین المللی و مدیریت بحران مانع همکاریهای جهانی شد.
افزایش سیاست های انزواطلبی و واکنش های سریع موجب اختلال در همکاریهای بین المللی شد. از آنجائیکه کشورها آموخته ها را تقویت می کنند و انعطاف پذیری خودرا برای بحران های آینده می افزایند اهمیت همکاری جهانی در مقابل خطر انزواگرایی باید مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت، افزایش همکاری در خارج از مرزها و بین بخش های دولتی و خصوصی، پاسخ های سریع و موثر مدیریت بحران را تسهیل می کند.


اهمیت مشارکت ها
مشارکت ها کلیدی هستند. مشارکت ها همیشه کلید مدیریت و بهبود بحران بوده اند، با این وجود، بحران بیماری همه گیر کووید- ۱۹ ضرورت مشارکت با بخش دولتی و خصوصی سفر و گردشگری را هنگام تعریف پاسخ های مدیریت بحران بیشتر نشان داد. موثرترین مشارکت ها بطور جامع به مدیریت بحران نگاه می کنند و شامل همه صداهای مرتبط و موثر از بخش دولتی، بخش خصوصی و جامعه محلی می شوند. مشارکت با متخصصان بهداشت و سلامت در بحران می تواند اجرای اقدامات پیشگیرانه موثر را تسریع کند.
تمرکز بر انسانیت
بر خاصیت های خوب انسانی تمرکز کنید برای اینکه زمانی بحرانی فرا خواهد رسید که تجارت طبق معمول موثر نخواهد بود و این زمان افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و تمرکز بر خاصیت های انسانی و ارائه پشتیبانی از هر راه ممکن بسیار مهم خواهد بود. بحران سلامتی تاثیر به سزایی بر افرادی خواهد داشت که ممکنست خودشان یا نزدیکان آنان را مبتلا کند. ترس از تهدید و افزایش سطح خطر می تواند موجب وحشت شود و بر ضرورت گردهم آمدن برای واکنش با نگاهی انسان محور تاکید می کند.
حمایت دولت برای مدیریت و بهبود بحران اساسی
اقدامات حمایتی دولت برای مدیریت و بهبود بحران اساسی است برای اینکه خیلی از مشاغل توانایی کسب درآمد را از دست داده اند و دولت ها برای ارائه پشتیبانی لازم برای شهروندان و ساکنان خود علاوه بر کمک های نقدی و مالی باید برای مشاغل کمک های دیگری نیز ارائه می دهند که شامل برنامه های حقوق، معافیت های مالیاتی یا تعویق و برنامه های مهارت آموزی است، تداوم حمایت دولت همچنان برای بهبودی حیاتی خواهد بود.


بهبودی در سیستم های انعطاف پذیر
سیستم های انعطاف پذیر بهبودی بیشتری را کسب خواهند کرد. مشاغلی با قوی ترین روش های مدیریت بحران نیز نمی توانند خودرا برای چالش های منحصر به فرد ناشی از بیماری کووید- ۱۹ و اقدامات مهار آن آماده کنند. با این وجود، تعدادی از مشاغل در ساختار عملیاتی خود انعطاف پذیری دارند که به آنها اجازه می دهد باتوجه به اهمیت مدلهای تجاری خود برای ادامه عملیات نوآوری داشته باشند. سیستم های انعطاف پذیر راه هایی برای ایجاد یا تقویت جریان درآمد متناوب و مجهز کردن کارکنان به مهارت های اضافی در هر زمان که مورد نیاز است را فراهم می آورد. این انعطاف پذیری در بیماری کووید- ۱۹ به چندین شرکت مسافرتی و گردشگری امکان ادامه کار می دهد و به کارکنان در یافتن موقیعت های جدید کمک می نماید. این تغییرات برای تعدادی از مشاغل، موقتی هستند و برای برخی دیگر ممکنست دائمی تر باشند.
ایجاد اعتماد با همه ذی نفعان
ایجاد اعتماد با همه ذی نفعان یک فعالیت مداوم است. اعتماد، بخشی جدایی ناپذیر از طول عمر کسب وکار است. افراد باید به مشاغل و برندهایی که از آنها خرید می کنند اطمینان داشته باشند و کارکنان به کارفرمایان خود اعتماد کنند، این مورد عامل مهمی برای حفظ موقعیت و اجرای سیاست هاست. مشاغل باید در بیماری کووید- ۱۹ در مورد آنچه از نظر مالی اتفاق می افتد شفاف سازی کنند تا به کارکنان کمک کنند برای آینده نامعلوم آماده شوند. مشاغل مسافرتی و گردشگری با اثبات این که می توانند به اعضاء جامعه در مواقع ضروری کمک کنند به ایجاد و حفظ اعتماد آنها کمک کردند.
موضوع عادی جدید در سلامت و بهداشت
سلامت و بهداشت بعنوان عادی جدید و بیماری همه گیر کووید-۱۹ انقلابی در نحوه برخورد جهان با سلامت و بهداشت به وجود آورده است و هم اکنون، برخی اقدامات مانند ضدعفونی کردن بسیار مهمست و اختیاری نخواهد بود. اقداماتی مانند پوشیدن ماسک و فاصله گذاری به احتمال زیاد به افراد و میزان راحتی آنان بستگی دارد. وضعیت اقتصادی و فرهنگی نیز بر میزان باقی ماندن این اقدامات در طولانی مدت تاثیر خواهد گذاشت. بهداشت و سلامت به سبب این همه گیری برای همیشه تغییر کرده است و تغییر در بهداشت و سلامت کلیدی در ایجاد انعطاف پذیری است تا به کاهش تاثیر بحران های بهداشتی آینده کمک نماید.


تاثیر گسترده سفر و گردشگری
همیشه سفر و گردشگری برای هر اقتصادی ضروری بوده است و این مساله را هیچ بحرانی بهتر از بیماری کووید- ۱۹ نشان نداده است. دولت ها دریافتند که برای اطمینان از بهبود کامل و سریع، باید سفر و گردشگری را در نظر بگیرند. در حقیقت، دولت ها شاهد این بوده اند که گردشگری بیش از مشاغل موجود در این بخش تاثیر می گذارد. این امر بر معیشت مردم، توسعه جامعه، محیط زیست، حیات وحش و اقتصاد کلی تاثیر خواهد داشت. در کشورهای پیشرفته تر مشخص شد که آزادی حرکت برای جهان درحال تغییر و جهانی شدن چقدر باارزش است.
مسئولیت جمعی در پایداری
پایداری، مسئولیت جمعی ماست. تمرکز بر پایداری و محیط طبیعی در حالی بالا رفته است که جهان شاهد از میان رفتن آلودگی در شهرهای بزرگ و بازگشت حیات وحش به فضاهای متراکم سابق است. این امر به جامعه جهانی یادآوری و آگاهی جدید ایجاد کرد که همه ما به هم متصل هستیم و آینده سیاره ما مسئولیت جمعی ماست. بهبود جهان و خصوصاً سفر و گردشگری باید پایدار و فراگیر باشد. کمک و مشارکت گروه های حاشیه نشین و لطمه پذیر در کوشش های بازیابی ضروری و تمرکز بر حفظ محیط زیست برای مساعدت با پیشرفت کره زمین است. عادی جدیدی که ایجاد می شود باید برای مردم و کره زمین فراهم گردد و یک رویکرد جامع و جمعی برای پایداری را نیاز دارد.


ضرورت سلامت روان جهت زندگی سالم و مرفه
سلامت روان برای یک زندگی سالم و مرفه ضروری می باشد. درک عمومی از ارزش سلامت روان در همه گیری بالا رفته است برای اینکه بیشتر مردم آثار زیان بار کاهش سلامت روان را احساس کردند. حالا مشاغل، دولت ها و خیلی از افراد درک بهتری دارند که سلامت روانی خوب برای داشتن یک زندگی سالم حیاتیست و آنرا در اولویت قرار داده و روی آن سرمایه گذاری می کنند. با این درک، ارزیابی مجدد زندگی و اولویت ها به وجود آمده است و برخی تصمیم گرفتند از شهرهای متراکم به مناطق دیگر نقل مکان کنند. مردم برای سلامت روان و ارتباطات انسانی ارزش قائل هستند و کمبود سفر تا حد زیادی نشان داده است. علاوه بر این، این بحران توانایی ارتباط مردم و کمک به بهزیستی روانی خوب و به نوبه خود، زندگی سالم و مرفه را برجسته کرد.
پذیرش دیجیتال در مقیاس بزرگ
پذیرش دیجیتال در مقیاس بزرگ امکان پذیر است. سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن یکی از خاصیت های بارز این بحران بوده است که نیازی به تعامل انسانی ندارد. کار ازراه دور بوسیله راهکارهای دیجیتالی موجود و جدید ارائه شده است. این سازگاری دیجیتالی در مقیاس بزرگ بخش گردشگری را قادر ساخته است تا گردشگری امن تر و بدون دردسر را تسریع کند. این تغییر برای کاهش نابرابری و این که هیچ شخص، شغل یا مقصدی عقب نماند بسیار موثر است. ما باید اطمینان حاصل نماییم که محل کار همچنان دردسترس است و جستجوی امکانات گسترده برای دسترسی ادامه خواهد داشت.1400/06/12
14:30:40
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴