BonAir
بن ایر

جزئیات خدمات موكب های ایران تشریح شد

توزیع 4 میلیون وعده غذایی در اربعین

توزیع 4 میلیون وعده غذایی در اربعین

به گزارش بن ایر دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین اظهار داشت: ۳۷۲ موکب ایرانی در اربعین برپا شد که ۵۵۸ هزار زائر را اسکان دادند و بیشتر از سه میلیون و ۹۶۴ هزار وعده غذایی توزیع کردند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، یوسف افضلی در تشریح عملکرد موکب ها در اربعین اظهار داشت: ۳۷۲ موکب در اربعین سال جاری در ایران و عراق برپا شد که از این تعداد ۲۷۴ موکب در داخل خاک عراق و ۹۸ موکب در ایران به زائرین از ۱۶ تا ۲۴ ماه صفر (اول تا نهم مهرماه)، خدمات عرضه کردند.
او اضافه کرد: بیشترین تعداد موکب های مستقر در عراق به ترتیب در ارتباط با شهر کربلا با ۱۵۴ موکب، نجف ۴۰ موکب، مسیر نجف به کربلا ۶۰ موکب، کاظمین ۸، سامراء و بلد ۱۰ و مسیب ۲ موکب بود.
افضلی همینطور اظهار داشت: از موکب های مستقر در ایران ۵۰ موکب در شلمچه، ۲۰ موکب در چذابه و ۲۸ موکب در مرز مهران به زائرین بازگشته از زیارت اربعین خدمات عرضه کردند.
او افزود: افزون بر این تعداد موکب که به صورت مستقیم مشغول عرضه خدمات به زائرین بودند، ۱۸۰ موکب هم در داخل کشور کار پشتیبانی از مواکب های مستقرشده را برعهده داشتند. همچنین، با هماهنگی های صورت گرفته ۶۰ موکب در محل اجرای طرح توسعه حرم مطهر حسینی و در صحن حضرت زینب (س) برپا شد.
به قول دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین، یک درمانگاه ۲۸ تختخوابی و ۳ یونیت دندانپزشکی هم در اربعین در صحن حضرت زینب (س) دایر شدند و به زائرین خدمات پزشکی عرضه کردند.
او درباره خدمات اسکان عرضه شده از جانب موکب های ایرانی در روزهای اربعین، اظهار نمود: در داخل خاک عراق بیشتر از ۵۵۸ هزار زائر اربعین در موکب های ایرانی اسکان داده شدند که از این تعداد ۲۳۱ هزار نفر در ارتباط با خواهران و مابقی در ارتباط با اسکان آقایان بود.
افضلی اظهار داشت: این موکب ها در مجموع سه میلیون و ۹۶۴ هزار و ۹۷۵ وعده غذایی طبخ و میان زائرین اربعین در عراق و مرز توزیع کردند. همینطور بیشتر از دو میلیون و ۴۰۰هزار میان وعده هم در روزهای اربعین بین زائرین توزیع شد.
در اربعین سال جاری با توافق ایران و عراق قرار بود ۶۰ هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین شرکت نمایند که با بازگشایی موقتی مرزهای زمینی و انتقال برخی زائرین بدون ویزا با هواپیمایی عراق، سبب شد جمعیت بیشتری از ایران در اربعین شرکت نمایند. برخی منابع از حضور نزدیک به ۳۰۰ هزار زائر سخن گفته اند و سازمان حج و زیارت هم عدد زائرین را بیشتر از ۸۰ هزار نفر اعلام نموده است.
همینطور ستاد بازسازی عتبات عالیات از مشارکت ۵۰۰ موکب ایرانی در مراسم اربعین اطلاع داده بود که محدودیت تردد در مرزهای زمینی برای انتقال بار موکب ها سبب شد تعداد کمتری به عراق برسند.
منبع:

1400/07/18
12:25:20
5.0 / 5
103
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشور , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲