BonAir
بن ایر

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی خبر داد

شروع پیش ثبت نام زوار اربعین از ۱۰ تیر ماه

شروع پیش ثبت نام زوار اربعین از ۱۰ تیر ماه

خراسان رضوی مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی از شروع پیش ثبت نام زوار اربعین از 10 تیر ماه سال جاری آگاهی داد.


عباس خداشناس در گفت و گو با ایسنا با بیان این خبر اظهار نمود: باتوجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین پیش ثبت نام زائران اربعین ۱۴۰۱ از روز جمعه مورخ ۱۰ تیر ماه مصادف با اول ذی الحجه از ساعت ۹ بامداد به مدت ۲۰ روز بوسیله سامانه سماح شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: در این مرحله فقط پیش ثبت نام انجام می شود و به منزله ثبت نام قطعی نیست. پیش ثبت نام از متقاضیان، هیچگونه تعهدی برای سازمان حج و زیارت در خصوص اعزام آنان به عراق نخواهد داشت و نحوه و زمان ثبت نام قطعی متعاقباً بوسیله ستاد مرکزی اربعین کشور اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی اشاره کرد: چنانچه هرگونه محدودیتی از طرف دولت عراق برای تشرف به زیارت اربعین در نظر گرفته شود، نحوه ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند تعیین و اعلام خواهد شد.
خداشناس بیان کرد: با توجه به این که نکات و موارد مهم بوسیله شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، اطلاع رسانی خواهد شد، ثبت شماره تلفن همراه متقاضیان در سامانه لازم است.
مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی اشاره کرد: طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تزریق حداقل ۲ دوز واکسن کرونا از شرایط تشرف به عراق است که در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت کنترل می شود، از همین رو از ثبت نام قطعی متقاضیانی که حداقل ۲ دوز واکسن را تزریق نکرده باشند، جلوگیری می شود؛ پس از اکنون متقاضیان باید نسبت به تکمیل مراحل واکسیناسیون خود اقدام نمایند.
وی اشاره کرد: داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ اعزام الزامی است. متقاضیان در صورت لزوم از اکنون نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام نمایند.
مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به محدودیت های وزارت بهداشت برای تعدادی از افراد باتوجه به شرایط خاص ایام اربعین عنوان کرد: بیماران دیابتی با زخم و یا عفونت اندام، بیماران مبتلا به رتینوپاتی پیشرفته، بیماران دارای عوارض و علایم قلبی و عروقی، بیمارانی که کنترل نامطلوب قند دارند یا قند ناشتای ۲۵۰ و بالاتر دارند، بیماران مبتلا به سرطان که درحال درمان هستند و بیماران مبتلا به سرطان که وضعیت جسمانی نامطلوب دارند از تشرف به عتبات در این ایام منع شده اند.
خداشناس افزود: همین طور بیماران مبتلا به آسم و COPD شدید و یا کنترل نشده، افرادی که بنا به نظر پزشک دارای بیماری واگیر هستند (بالاخص بیماریهای تنفسی، گوارشی و پوستی)، افرادی که تست کرونا آنها مثبت است و افرادی که دارای بیماری حاد تب دار هستند از ثبت نام قطعی اجتناب کنند.
وی درباب افرادی که از طرف وزارت بهداشت سفارش شده حتی الامکان از تشرف به زیارت اربعین اجتناب کنند، اظهار داشت: زنان باردار، سالمندان بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، افراد دارای فشارخون بالای کنترل نشده، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده، افراد چاق با ضریب توده بدنی بیش از ۴۰، افراد دارای ضعف یا نقص سیستم ایمنی و افرادی که بطور مزمن از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می نمایند از تشرف به عراق اجتناب کنند.1401/04/06
12:17:17
5.0 / 5
162
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱