BonAir
بن ایر

یك راهنمای گردشگری مطرح كرد:

تغییرات سفرهای نوروزی و چند سفارش مهم به مسافران

تغییرات سفرهای نوروزی و چند سفارش مهم به مسافران

بن ایر: به گزارش بن ایر، یک راهنمای گردشگری با سفارش به مسافران برای انتخاب آگاهانه مقصد سفر و محکم کاری در قرارداد با آژانس های مسافرتی و هواپیمایی اظهار داشت: سفرهای نوروز ۱۴۰۲ متأثر از افزایش هزینه ها بخصوص در نرخ ارز و بلیت هواپیما، با تغییرات قابل توجهی روبرو شده است؛ بیشتر کسانی که هر سال به خارج از کشور می رفتند نوروز را در داخل کشور و یا در خانه می گذرانند.


بابک نعمت پور ـ راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ در گفتگو با ایسنا در ارزیابی وضعیت سفر در نوروز ۱۴۰۲، اظهار نمود: بررسی ها و گفتگو با همکاران نشان داده است در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ در مقایسه با سالهای قبل، سفرهای زمینی در داخل و به خارج از کشور بیشترین استقبال را داشته است. بیشتر تورها هم با عنایت به افزایش قیمت بلیت هواپیما، زمینی برنامه ریزی شده است. با این همه، استقبال از سفر و تورهای گردشگری، چه خارجی و چه داخلی، بسیار کمتر از نوروز گذشته بوده است. به هر حال قیمتها با افزایش قابل توجهی رو به رو شده اند.
او افزود: وضعیت قیمت تورها و سفرهای خارجی و همینطور سختگیری در صدرو ویزای شنگن سبب شده مسافران نوروزی بیشتر به کشورهایی که ویزا را آسان تر صادر می کنند، گرایش پیدا کنند که کشورهای آسیای شرقی بیشترین تقاضا را داشته و در این بین، ترکیه و شهرهای نوظهور آن، همچون ترابزون بیشترین طرفدار را داشته، این درحالی است که سفر زمینی با تور به شهر ترابزون حدود ۱۵ میلیون تومان تمام می شود و تورهای هوایی به ترکیه تا ۴۰ میلیون تومان هم قیمت دارد.
نعمت پور همینطور اظهار داشت: اطلاع دارم خیلی از کسانی که هر سال تعطیلات نوروز را در خارج از کشور می گذارندند به سبب افزایش قیمت تورها، بلیت هواپیما و نرخ ارز، سفرهای داخلی را ترجیح داده اند و یا در خانه می مانند. همین حالا، سفر سه روزه شیراز با هواپیما بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان برای یک نفر تمام می شود.
این راهنمای گردشگری ضمن اشاره به سفرهای اقساطی که از جانب برخی آژانس های مسافرتی به اجرا گذاشته شده، با درنظر گرفتن نوسانات نرخ ارز، بروز مشکل برای مسافران و مجریان این سفرها را محتمل دانست و اظهار نمود: نوسانات نرخ ارز شرایط کاملا نامطمئنی را برای سفرهای خارجی پدید آورده است و مسافرانی که از تورها و یا خدمات اقساطی، بخصوص در سفرهای خارجی استفاده می نمایند باید توجه و مراقبت بیشتری داشته باشند. به این دسته از افراد سفارش می شود حتما قیمت را نهایی و تثبیت کنند و با آژانس قرارداد داشته باشند، چون امکان دارد قیمتها در گذر زمان تحت تأثیر نوسان ارز قرار گیرد و با مازاد هزینه مواجه شود، در این مواقع بیشتر، مردم گرفتار خسارت می شوند.
نعمت پور همینطور سفارش کرد: حتما انتخاب مقصد آگاهانه و با تحقیق صورت گیرد، انتخاب مقصد سفر با عنایت به روحیات شخص باشد، اگر اهل بامداد زود بیدار شدن و ماجراجویی و فعالیتهای پرهیجان نیستید سراغ چنین مقاصدی نروید تا حداقل با این هزینه ای که مقرر است صرف کنید، بهتان خوش بگذرد و در انتها پشیمان برنگردید. آگاهانه تصمیم بگیرید و اگر مقرر است قسطی سفر کنید، حتما تمام هزینه و قیمت را نهایی کنید و قرارداد محکمی بنویسید.1401/12/27
16:39:11
5.0 / 5
157
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲