BonAir
بن ایر

مدیركل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری خبر داد

رقابت ۵۷۴۶ داوطلب گردشگری در روز جمعه

رقابت ۵۷۴۶ داوطلب گردشگری در روز جمعه

به گزارش بن ایر مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری با تکیه بر اینکه زمان در نظر گرفته شده برای آزمون جامع گردشگری روز جمعه ششم خردادماه است، از رقابت ۵۷۴۶ از سراسر کشور در این آزمون اطلاع داد.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، زاهد شفیعی اظهار داشت: آزمون جامع هماهنگ (سراسری) دوره های کوتاه مدت گردشگری با مشارکت ۵۷۴۶ داوطلب در سطح ۳۱ استان و منطقه آزاد کیش و چابهار برگزار می گردد.
او اضافه کرد: متقاضیان در هفت دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی، راهنمایان زمین گردشگری، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق ضوابط تأسیسات گردشگری و مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری به صورت مجزا و در ساعتهای تعیین شده به سنجش اطلاعات و آموخته ها در طول دوره خود خواهند پرداخت.
به قول شفیعی، بیشترین آمار شرکت کنندگان در آزمون جامع گردشگری به ترتیب دوره راهنمایان ایرانگردی جهانگردی با تعداد ۲۰۸۲ نفر، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی ۱۴۹۲ نفر، راهنمایان طبیعت گردی ۹۹۴ نفر، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری ۸۵۶ نفر، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق ضوابط تأسیسات گردشگری ۲۲۷ نفر، مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تأسیسات گردشگری ۶۵ نفر و راهنمایان زمین گردشگری ۳۰ نفر هستند.
او افزود: مطابق سالهای گذشته، استان تهران با بیشترین متقاضی به تعداد ۱۲۶۹ نفر و استانهای خراسان رضوی ۷۸۹ نفر، اصفهان ۳۹۰ نفر و فارس ۳۸۴ نفر در بالای جدول آمار شرکت کنندگان آزمون جامع گردشگری قرار گرفته اند.
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری اظهار داشت: مقرر شده است در این آزمون تمام ضوابط موجود در جزوه راهنمای مبارزه با کرونا در آزمون ها به دقت رعایت شود تا فراگیران بتوانند در محیط ایمن و سالم در آزمون حاضر شوند.
تمام فرآیند در ارتباط با آزمون در سامانه آزمون جامع به آدرس EDUTOURISM.MCTH.IR انجام گرفته و فراگیران می توانند نتایج در ارتباط با آزمون فوق را از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۴/۶ از این سامانه دریافت نمایند.
منبع:

1401/03/03
22:35:09
5.0 / 5
174
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱